Szkółkarstwo - strona g��wna  
       
 

Zapraszamy na nasze portale:

ogrodinfo.pl

ogrodinfo.pl

 

Szukaj: w roku:

ROŚLINY OZDOBNE

PO RAZ PIERWSZY W OŁOMUŃCU

Maciej Milczyński

Numer archiwalny: 03/2005
Od lat cztery szkółki gminy Wilamowice (niedaleko Bielska-Białej) współpracują ze sobą, czego efektem jest coroczna impreza promocyjna, organizowana jesienią. Omawiając ostatnie, piąte już "Babie Lato w Ogrodzie" (taki tytuł nosi nasze wspólne przedsięwzięcie — czyt. "Szkółkarstwo" 6/2003) stwierdziliśmy, że po otwarciu granic naszymi klientami mogą i powinni być również Czesi i Słowacy. A skoro tak, to trzeba się pokazać na największej wystawie w Czechach, czyli w Ołomuńcu, tworząc wspólną ekspozycję.

Tamtejszy pawilon wystawowy położony jest w pięknym parku, który powstał poza — nieistniejącymi już — murami starego średniowiecznego Ołomuńca. Wystawa nazywa się FLORA OLOMOUC i tegoroczne jej hasło brzmiało "Kwiatowa Katedra". Jest to właściwie ogromny kiermasz połączony z wystawą. Na kiermaszu można nabyć traktorek Kubota, foremki do pierników, patelnie, uzdrawiające eliksiry no i to, co najważniejsze, czyli roś-
liny. Właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Panuje nastrój zabawy, festynu.

Nasze wspólne stoisko (fot.) urządziła moja żona Hanna, dekorując je flagami Polski i Unii Europejskiej oraz mapą ukazującą naszą korzystną lokalizację. Za najlepszą ekspozycję roślinną otrzymaliśmy puchar i dyplomy.
W celach informacyjnych wydaliśmy ulotkę, przetłumaczoną na język czeski, i spędziliśmy cztery pracowite dni ćwicząc język naszych południowych braci. Przedstawiciele każdej szkółki mieli po jednym dniu dyżuru w tym pięknym mieście. A teraz będziemy czekać na efekty.


Wspólne stoisko czterech, zrzeszonych w ZSzP szkółek
z okolic Bielska-Białej


powrót

 

Hasło Ogrodnicze| plantpress.pl | kontakt | polityka prywatności
  © 1998-2018 Plantpress Sp. z o.o.
 

NOTA PRAWNA

Materiały umieszczone na portalu www.szkolkarstwo.pl objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a właścicielem ich autorskich praw majątkowych jest Plantpress sp. z o.o z siedzibą w Krakowie.

Plantpress sp. z o.o z siedzibą w Krakowie zastrzega w rozumieniu art. 25 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, iż dalsze rozpowszechnianie aktualnych artykułów opublikowanych na portalu www.szkolkarstwo.pl jest zabronione niezależnie od celu w jakim rozpowszechnienie miałoby nastąpić, lub użytego środka przekazu.