Szkółkarstwo - strona g��wna  
       
 

Zapraszamy na nasze portale:

ogrodinfo.pl

ogrodinfo.pl

sad24.pl

warzywa.pl

 

Szukaj: w roku:Numer: 04/2002

NASIONA DO PRODUKCJI PODKŁADEK WIŚNIW bieżącym roku wystąpiła znaczna nadprodukcja drzewek wiśni. Sądzę, że jest to okazja do stopniowego uporządkowania sytuacji w zakresie źródeł pozyskiwania nasion i założenia sadu nasiennego z drzewek selekcjonowanych. Umożliwi to szkółkarzom w przyszłości wejście w okres prosperity na nowym jakościowo poziomie produkcji podkładek i drzewek wiśni. Na razie będziemy musieli ograniczyć liczbę produkowanych drzewek tego gatunku, upraszczając technologię produkcji i poprawiając jakość produkowanego materiału szkółkarskiego. Rozmnażanie generatywne w praktyce szkółkarskiej.
czytaj


Numer: 04/2002
W WALCE O JAKOŚĆRosnąca konkurencja na rynku szkółkarskim pozwala sprzedać drzewka tylko w wyborze ekstra, odpowiadających nabywcom odmian na karłowych podkładkach. Według Mieczysława Balawendera, prowadzącego gospodarstwo szkółkarskie w Czarnej k. Łańcuta, w ubiegłym roku dobrze sprzedawały się 'Golden Delicious Reinders', 'Ligol', 'Elisa', 'Topaz', 'Bohemia', 'Gloster', oraz ciemno zabarwione sporty 'Jonagolda', na przykład 'Rubinstar', wszystkie szczepione na podkładce 'M.9'.
czytaj


Hasło Ogrodnicze| plantpress.pl | kontakt | polityka prywatności
  © 1998-2018 Plantpress Sp. z o.o.
 

NOTA PRAWNA

Materiały umieszczone na portalu www.szkolkarstwo.pl objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a właścicielem ich autorskich praw majątkowych jest Plantpress sp. z o.o z siedzibą w Krakowie.

Plantpress sp. z o.o z siedzibą w Krakowie zastrzega w rozumieniu art. 25 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, iż dalsze rozpowszechnianie aktualnych artykułów opublikowanych na portalu www.szkolkarstwo.pl jest zabronione niezależnie od celu w jakim rozpowszechnienie miałoby nastąpić, lub użytego środka przekazu.