Agroprzedsiębiorcy RP 2021-2022 wybrani

Laureaci konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022, fot. MRiRW
Laureaci konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022, fot. MRiRW

10 sierpnia w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022. Jego celem jest uhonorowanie oraz promocja najlepszych polskich rolników, a także przedstawicieli szeroko rozumianej branży agrobiznesu. Wśród laureatów znaleźli się również reprezentanci „zielonej” branży.

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO i rozgrywany w pieciu kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony Promotor Agrobiznesu, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu oraz Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP. Nagrodami w konkursie są: szable oficerskie, buzdygany i szyszaki. Państwa codzienna ciężka praca doczekała się dziś nagród. Chciałbym za tę pracę bardzo podziękować. To właśnie Wy codziennie budujecie i rozwijacie polską wieś i produkujecie oraz przetwarzacie produkty spożywcze zapewniając nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. W kontekście ostatnich lat pandemii Covid-19, a teraz napaści Rosji na Ukrainę, przekonujemy się jak ważne jest – dla naszej ojczyzny, dla Europy i całego świata – rolnictwo. Teraz już wszyscy widzą, jak kluczowa jest to dziedzina gospodarki. Dlatego potrzeba nam tej wielkiej troski o sprawy wsi, ale przede wszystkim takich działań, żeby wieś mogła się dalej rozwijać, a rolnicy jeszcze lepiej i efektywniej produkować – powiedział wiceminister Ryszard Bartosik zwracając się do laureatów 31. edycji konkursu.

W kategorii „Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022” jednym z trzech laureatów został Karol Pawlak, założyciel i współwłaściciel firmy Vitroflora z Trzęsacza. Z kolei w kategorii „Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022” w gronie laureatów znaleźli się Barbara i Ryszard Grzesikowie, właściciele Szkółki Roślin Ozdobnych Eko-Garten w Lipnicy Górnej (woj. małopolskie).
Serdecznie gratulujemy!

Barbara i Ryszard Grzesikowie
Barbara i Ryszard Grzesikowie (z lewej) odbierają nagrodę z rąk wiceministra Ryszarda Bartosika, fot. MRiRW

Na podstawie MRiRW

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj