Agroprzedsiębiorcy RP 2021-2022 wybrani

Laureaci konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022, fot. MRiRW
Laureaci konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022, fot. MRiRW

10 sierpnia w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022. Jego celem jest uhonorowanie oraz promocja najlepszych polskich rolników, a także przedstawicieli szeroko rozumianej branży agrobiznesu. Wśród laureatów znaleźli się również reprezentanci „zielonej” branży.

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO i rozgrywany w pieciu kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony Promotor Agrobiznesu, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu oraz Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP. Nagrodami w konkursie są: szable oficerskie, buzdygany i szyszaki. Państwa codzienna ciężka praca doczekała się dziś nagród. Chciałbym za tę pracę bardzo podziękować. To właśnie Wy codziennie budujecie i rozwijacie polską wieś i produkujecie oraz przetwarzacie produkty spożywcze zapewniając nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. W kontekście ostatnich lat pandemii Covid-19, a teraz napaści Rosji na Ukrainę, przekonujemy się jak ważne jest – dla naszej ojczyzny, dla Europy i całego świata – rolnictwo. Teraz już wszyscy widzą, jak kluczowa jest to dziedzina gospodarki. Dlatego potrzeba nam tej wielkiej troski o sprawy wsi, ale przede wszystkim takich działań, żeby wieś mogła się dalej rozwijać, a rolnicy jeszcze lepiej i efektywniej produkować – powiedział wiceminister Ryszard Bartosik zwracając się do laureatów 31. edycji konkursu.

W kategorii „Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022” jednym z trzech laureatów został Karol Pawlak, założyciel i współwłaściciel firmy Vitroflora z Trzęsacza. Z kolei w kategorii „Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022” w gronie laureatów znaleźli się Barbara i Ryszard Grzesikowie, właściciele Szkółki Roślin Ozdobnych Eko-Garten w Lipnicy Górnej (woj. małopolskie).
Serdecznie gratulujemy!

Barbara i Ryszard Grzesikowie
Barbara i Ryszard Grzesikowie (z lewej) odbierają nagrodę z rąk wiceministra Ryszarda Bartosika, fot. MRiRW

Na podstawie MRiRW

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.