Gotowi na 8 marca

tulipan

Do Dnia Kobiet zostało jeszcze parę dni, ale producenci już szykują się na ten jeden z intensywniejszych w roku okresów sprzedaży roślin ozdobnych. Jednymi z najchętniej kupowanych w tym okresie kwiatów ciętych są tulipany. W ich uprawie specjalizują się Marta i Piotr Kokot, którzy prowadzą gospodarstwo ogrodnicze w Kuźnicy Lechowej.

W asortymencie tej firmy można znaleźć prawie 40 odmian tulipanów. Największy udział w produkcji mają żółta ‘Strong Gold’ i jej „siostrzana”, kwitnąca czerwono kreacja Strong Love®. Jak przyznają właściciele gospodarstwa, gusta konsumentów odnośnie kolorów i form kwiatów są nieprzewidywalne, dlatego szersza oferta jest „bezpieczniejsza”. W ostatnich sezonach dobrze sprzedawały się odmiany pełne, natomiast w tym, np. na Walentynki, popytem cieszyły się głównie te o pojedynczych kwiatach, prawdopodobnie ze względu na dłuższe pędy. O dziwo, przed świętem zakochanych nie sprzedawały się najlepiej tulipany o czerwonych kwiatach, ale o różowych, np. Dynasty®, Dreamer®. ‘Tresor’ – poinformowała pani Marta dodając, że na wybory kolorystyczne konsumentów duży wpływ mają media, np. wystroje studiów nagraniowych w telewizjach śniadaniowych.

tulipanytulipany

Tulipany w tym gospodarstwie produkowane są przez 9 miesięcy w roku, co jest możliwe dzięki dobrze wyposażonym obiektom szklarniowym oraz komorom przechowalniczym, w których przechowuje się zarówno kwiaty cięte, jak i cebule (przed sadzeniem, a następnie chłodzone w odpowiedniej temperaturze). Rośliny te uprawiane są tradycyjnie w podłożu, choć podejmuje się próby uprawy hydroponicznej. Nie zamierzamy iść w tym kierunku, bo naszym głównym odbiorcą są klienci hurtowi i kwiaciarnie, a ci stawiają na jakość. A nie ma co ukrywać, że tulipany uprawiane w wodzie mają mniejsze kwiaty i masę – stwierdził Piotr Kokot. W asortymencie tego gospodarstwa można też znaleźć kwiaty cięte lilii, celozji oraz słonecznika.

 

 

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj