Gotowi na 8 marca

tulipan

Do Dnia Kobiet zostało jeszcze parę dni, ale producenci już szykują się na ten jeden z intensywniejszych w roku okresów sprzedaży roślin ozdobnych. Jednymi z najchętniej kupowanych w tym okresie kwiatów ciętych są tulipany. W ich uprawie specjalizują się Marta i Piotr Kokot, którzy prowadzą gospodarstwo ogrodnicze w Kuźnicy Lechowej.

W asortymencie tej firmy można znaleźć prawie 40 odmian tulipanów. Największy udział w produkcji mają żółta ‘Strong Gold’ i jej „siostrzana”, kwitnąca czerwono kreacja Strong Love®. Jak przyznają właściciele gospodarstwa, gusta konsumentów odnośnie kolorów i form kwiatów są nieprzewidywalne, dlatego szersza oferta jest „bezpieczniejsza”. W ostatnich sezonach dobrze sprzedawały się odmiany pełne, natomiast w tym, np. na Walentynki, popytem cieszyły się głównie te o pojedynczych kwiatach, prawdopodobnie ze względu na dłuższe pędy. O dziwo, przed świętem zakochanych nie sprzedawały się najlepiej tulipany o czerwonych kwiatach, ale o różowych, np. Dynasty®, Dreamer®. ‘Tresor’ – poinformowała pani Marta dodając, że na wybory kolorystyczne konsumentów duży wpływ mają media, np. wystroje studiów nagraniowych w telewizjach śniadaniowych.

tulipanytulipany

Tulipany w tym gospodarstwie produkowane są przez 9 miesięcy w roku, co jest możliwe dzięki dobrze wyposażonym obiektom szklarniowym oraz komorom przechowalniczym, w których przechowuje się zarówno kwiaty cięte, jak i cebule (przed sadzeniem, a następnie chłodzone w odpowiedniej temperaturze). Rośliny te uprawiane są tradycyjnie w podłożu, choć podejmuje się próby uprawy hydroponicznej. Nie zamierzamy iść w tym kierunku, bo naszym głównym odbiorcą są klienci hurtowi i kwiaciarnie, a ci stawiają na jakość. A nie ma co ukrywać, że tulipany uprawiane w wodzie mają mniejsze kwiaty i masę – stwierdził Piotr Kokot. W asortymencie tego gospodarstwa można też znaleźć kwiaty cięte lilii, celozji oraz słonecznika.

 

 

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.