Konferencja „SZKÓŁKARSTWO – SZANSE I WYZWANIA” – problemy i rozwiązania

szkółka drzew alejowych
fot. I. Stelmasiewicz

Już po raz czwarty z inicjatywy Związku Szkółkarzy Polskich organizowana jest Konferencja „SZKÓŁKARSTWO – SZANSE I WYZWANIA”, która odbędzie się w dniach 28-29 listopada w Hotelu Vienna House Easy w centrum Katowic.

Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, a patronem medialnym jest Szkółkarstwo wydawnictwa Plantpress.

Konferencja jest odpowiedzią na potrzebę doskonalenia zawodowego, usystematyzowania informacji, dotarcia do nowości z zakresu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, niezbędnych do rozwijania gospodarstw szkółkarskich. Ma pomóc w odpowiedzi na pytania nurtujące obecnie producentów roślin, zwłaszcza w zakresie planowania produkcji, szacowania kosztów i polityki cenowej.

Daje także możliwość porozmawiania z kolegami z branży. Wymiana informacji, doświadczeń, czasami jedno zdanie wyniesione z rozmów lub zasłyszane podczas prelekcji to wartość, która może pchnąć nasz biznes na nowy tor, rozwiązać problem, dostrzec szansę, pomóc w podjęciu strategicznej decyzji. Rozmowy w nieformalnych okolicznościach mogą być także początkiem udanej współpracy, bo przecież szkółkarze są dla siebie nawzajem klientami.

Problematyka poruszana podczas konferencji tworzy trzy bloki tematyczne: produkcyjny, mówiący o arkanach uprawy, zwłaszcza w kontekście następujących zmian związanych z ochroną środowiska i produkcją zrównoważoną – swoimi doświadczeniami podzielą się polscy i zagraniczni fachowcy zajmujący się podłożami, nawożeniem i ochroną; marketingowo-sprzedażowy, skupiający się na aspektach ekonomii produkcji, a zwłaszcza rentowności, wyceny produktów oraz działaniach wspierających sprzedaż; roślinny, dotyczący nowości asortymentowych oraz zasługujących na popularyzację taksonów i w tym module wystąpią dwaj członkowie reprezentujący stowarzyszenie – Andrzej Kujawa i Bronisław Jan Szmit. Prelegenci – uznani polscy i zagraniczni eksperci w swoich dziedzinach – gwarantują aktualną, praktyczną wiedzę oraz rozwiązania wspierające prowadzenie szkółkarskiego biznesu.

SZANSE i WYZWANIA dotyczą wszystkich producentów roślin i wkrótce każdy szkółkarz będzie musiał podjąć nie jedną trudną decyzję, a szerszy kontekst oraz informacje przedstawione na konferencji na pewno w tym pomogą.

Szczegółowy program konferencji i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://www.konferencjeszkolkarskie.pl/index.php/pl/

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 października 2022 r.

Organizatorzy konferencji: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni

Sponsorzy wiodący: ICL POLSKA SP. Z O.O., VITROFLORA Grupa Producentów spółka z o.o.

Sponsorzy: Felco Poland Sp. z o.o., Haifa North West Europe, KIK Ziemskie Produkty Sp. z o.o. Sp. k., Container Centralen Polska Sp. z o.o., Visser

Patroni honorowi: Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Patronat medialny: „Szkółkarstwo” oraz www.szkolkarstwo.pl

Organizatorzy:

Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o., Związek Szkółkarzy Polskich

Al. Jana Pawła II 80 lok. 71, 00-175 Warszawa

tel. +48 22 435 47 20 (21-22)

kontakt: konrad.wroblewski@zszp.pl

www.zielentozycie.pl, www.zszp.pl, www.konferencjeszkolkarskie.pl www.agencjapromocjizieleni.pl

Na podstawie informacji ZSzP i APZ

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.