Listopadowa konferencja szkółkarska – ruszyły zapisy

fot. I. Sprzączka

Konferencja szkółkarska jest inicjatywą członków Związku Szkółkarzy Polskich i odpowiedzią na potrzebę doskonalenia zawodowego, pozyskania informacji i przygotowania na nadchodzące zmiany związane z nowymi wymaganiami formalnymi, jak i potrzebami odbiorców. Celem jest również dotarcie do sprawdzonych informacji o nowościach, innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i technicznych niezbędnych do rozwijania gospodarstw szkółkarskich. Konferencja skierowana jest do całego środowiska szkółkarskiego – właścicieli ponad 3 000 firm z całej Polski. Czwarta edycja wydarzenia pod hasłem „Szanse i Wyzwania” odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2022 r. w Hotelu Vienna House Easy w centrum Katowic. Zapraszamy do udziału, ruszyły zapisy!

W dobie obecnych i nadchodzących zmian branżowych oraz sytuacji w kraju i na świecie konferencja nabiera dodatkowego znaczenia, dając możliwość nie tylko wymiany informacji i wiedzy, ale także omówienia problemów i zagrożeń, skorzystania z doświadczeń, praktycznych rozwiązań czy sprawdzonych kontaktów biznesowych. Będzie to spotkanie właścicieli i zarządzających szkółkami, którzy stawiają na rozwój i są gotowi na zmiany.
Na konferencję składają się dwa dni wypełnione wartościowym programem. Problematyka poruszana podczas spotkania formuje się w trzy bloki tematyczne: roślinny, dotyczący nowości asortymentowych oraz zasługujących na popularyzację taksonów m.in. „Niszowe, nowe krzewy kwitnące, ciekawostki z potencjałem” czy „Nieoczywiste owocowe czyli rzadziej spotykane drzewa i krzewy mające zastosowanie w kuchni”; produkcyjny, mówiący o arkanach uprawy, zwłaszcza w kontekście następujących zmian związanych z ochroną środowiska i produkcją zrównoważoną np. „Podłoża alternatywne do torfu”, „Fertygacja w praktyce” czy „Choroby, szkodniki w szkółce oraz metody ich zwalczania”; ekonomiczny i marketingowo-sprzedażowy, skupiający się na aspektach rentowności oraz działaniach wspierających sprzedaż, jak „Rentowność szkółki, kalkulacje kosztów, punkty kontrolne”, „Zarządzanie ceną” czy „Znaczenie marketingu w nowoczesnej szkółce”.
W roli prelegentów wystąpią polscy uznani eksperci i praktycy, którzy przedstawią uczestnikom spotkania najnowsze osiągnięcia oraz konkretne i praktyczne rozwiązania.

Szczegóły dotyczące programu, prelegentów, tematów oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na: https://www.konferencjeszkolkarskie.pl/index.php/pl/

Organizatorzy konferencji: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni
Sponsorzy wiodący: ICL POLSKA SP. Z O.O., VITROFLORA Grupa Producentów spółka z o.o.
Sponsorzy: Felco Poland Sp. z o.o. , Haifa North West Europe, KIK Ziemskie Produkty Sp. z o.o. Sp. k., Container Centralen Polska Sp. z o.o.
Patroni honorowi: Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Patronat medialny: „Szkółkarstwo” oraz www.szkolkarstwo.pl

Organizatorzy:
Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o., Związek Szkółkarzy Polskich
Al. Jana Pawła II 80 lok. 71, 00-175 Warszawa
tel. +48 22 435 47 20 (21-22)
kontakt: konrad.wroblewski@zszp.pl
www.zielentozycie.pl, www.zszp.pl, www.konferencjeszkolkarskie.pl www.agencjapromocjizieleni.pl

konferencja szkółkarska 2022

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.