Tulipany znów pokolorują Wilanów

fot. I. Sprzączka

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 w dniach 2–3 kwietnia 2022 r. w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się Wystawa Tulipanów, współorganizowana przez Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych (SPORC)w Skierniewicach. Po raz kolejny będzie to znakomita okazja do obejrzenia kilkudziesięciu odmian tulipana, których kwiaty cięte będą pochodziły wyłącznie z polskich gospodarstw ogrodniczych – członków SPORC i wspierających promocję polskich tulipanów.

Przerwa w wystawie była wymuszona pandemią COVID-19, jednak sądząc po dotychczasowym zainteresowaniu tym wydarzeniem, chętnych do odwiedzenia Wilanowa w tych dniach nie zabraknie i ponownie będzie się ona cieszyła przychylnością szerokiej grupy odbiorców. Tradycyjnie za florystyczną oprawę odpowiedzialna będzie Karolina Ładyżyńska-Skrzypek z Pracowni Florystycznej Green Sense. Wystawie będzie towarzyszył kiermasz kwiatowo-cebulowy (w godz. 10-17).
Tulipany będzie można podziwiać w Oranżerii w godz. 10-20, a wejdzie na wystawę jest możliwe po zakupie biletu wstępu do parku. W sobotę 2 kwietnia odbędą się również tradycyjnie wykłady i pokaz florystyczny, a ponadto odpłatne warsztaty m.in.szycia kwiatów, decoupage, piankowych bukietów, a w niedzielę 3 kwietnia – warsztaty quillingu, decoupage i szydełkowania – wszystkie dodatkowe zajęcie tematycznie będą powiązane z tulipanami.
Pełny program tegorocznej wystawy tulipanów:https://www.wilanow-palac.pl/xii_wystawa_tulipanow.html?fbclid=IwAR1fYOkGmiWNLXfFxflhVYIvAvebNmTZ44y0nrKL4RzQnedxTU-h3yMlgcw

Migawki z poprzednich edycji wystawy (fot. I. Sprzączka):

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.