50 lat na rynku – nadal na topie

doniczkarka Mayer TM 1010F
Richard Ritter z czterotysięcznym egzemplarzem doniczkarki TM 1010, fot. Mayer GmbH & Co. KG Maschinenbau & Verwaltung

Prawie 50 lat po dostarczeniu pierwszej doniczkarki Mayer TM 1010 pomyślnie uruchomiono u producenta czterotysięczny egzemplarz tej maszyny. Trafił on do firmy Blumen und Pflanzen w Wallerstein w Niemczech, specjalizującej się w produkcji roślin ozdobnych.

W 1974 r. firma Mayer w Heidenheim w Niemczech skonstruowała, wyprodukowała i dostarczyła pierwszą doniczkarkę TM 1010. Od tego czasu maszyna ta jest uważana za flagowy produkt w ofercie i nadal odgrywa kluczową rolę w branży ogrodniczej. To dobry wybór w wypadku mniejszych i średniej wielkości gospodarstw, łączący wysoką wydajność z dużą precyzją. Maszyna ta była pierwsza na rynku z płynnie obracającym się stołem roboczym. W ciągu prawie pół wieku wielokrotnie była udoskonalana i wyposażana w dodatkowe akcesoria, a także dostosowywana do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Największy jej „lifting” nastąpił w 2004 r., kiedy zmieniono na elektroniczny układ sterowania, wyposażony w przetwornice częstotliwości do bezstopniowej regulacji prędkości stołu i windy, a opcjonalnie także wiertarki i przenośnika taśmowego pojemniku na podłoże. Wówczas zmieniono oznaczenie modelu na TM 1010F.

Czterdzieści osiem lat po dostawie pierwszego TM 1010, 30 września 2022 r. dostarczono czterotysięczny egzemplarz TM 1010 i zainstalowano 5 października br. w firmie Blumen i Pflanzen w Wallerstein w Niemczech.

Do największych zalet doniczkarki TM 1010F zaliczane są: płynnie obracający się stół obrotowy na 8 (o średnicy 15 – 30 cm) lub 16 doniczek (o średnicy 5 – 22 cm); centralnie wykonywane otwory w podłożu wypełniającym doniczkę; oddzielne, bezstopniowe sterowanie stołem obrotowym i elewatorem; jednostopniowy silnik wiertła, z obrotami w lewo i w prawo. Maszyna ta standardowo wyposażona jest w zasobnik podłoża o pojemności 1500 l (opcjonalnie – 4000 l). Wśród dodatkowych akcesoriów są m.in. szczotki obrotowe, dozownik nawozów otoczkowanych, dodatkowy magazyn doniczek, wzmocniony silnik wiertła, rozszerzona elektronika. Doniczkarka TM 1010F świetnie sprawdza się jako element ciągu technologicznego (współpracuje m.in. z transplanterami, rozdrabniaczami podłoża). Prosty elektroniczny moduł kontrolny sprawia, że ustawianie tej maszyny jest intuicyjne, szybkie i precyzyjne.

 

Doniczkarka maszyna do sadzenia Mayer TM 1010

Rozbudowana wersja doniczkarki TM 1010, Mayer GmbH
Rozbudowana wersja doniczkarki TM 1010, fot. Mayer GmbH & Co. KG Maschinenbau & Verwaltung

Na podstawie informacji firmy Mayer GmbH & Co. KG Maschinenbau & Verwaltung

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.