Nowoczesna szklarnia – zaawansowane technologie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Warzywa.pl

We Wrocławiu powstała w pełni zautomatyzowana, nowoczesna szklarnia z zespołem laboratoriów. Udało się zrealizować niezwykle skomplikowany projekt. Zobacz, jak prezentuje się dziś nowoczesna szklarnia.

Ośrodek Zaawansowanych Technologii Produkcji Ogrodniczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To miejsce łączy w pełni zautomatyzowaną szklarnię z zespołem laboratoriów. Obiekt zaprojektowano zwłaszcza pod kątem wykonywania różnorodnych doświadczeń, zarówno naukowych, jak i komercyjnych.

Budową ośrodka zajęła się firma Agro-Sur. Projekt uwzględniał potrzeby inwestora, czyli prowadzenie badań i możliwość zwykłej produkcji ogrodniczej. Było istotne, by doświadczenia wykonywać w kontekście tego, co rzeczywiście dzieje się w warunkach produkcyjnych. Warto ponadto zauważyć, że szklarnia jest w pełni zautomatyzowana, a to pozwala zarządzać klimatem. Obok obiektu znajdują się także laboratoria, które umożliwiają stałe monitorowanie parametrów roślin.

Projekt był skomplikowany ze względu na różnorodność upraw i wielkość szklarni, ale także specjalistyczne urządzenia, które firma Agro-Sur musiała zaprojektować i wyprodukować. Niemniej, efektem współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu jest obiekt, który wyróżnia się szerokimi możliwościami badawczymi. Więcej szczegółów zdradzą eksperci: dr inż. Janusz Mazurek i Łukasz Skupień.

Jakub Dobrosz

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.