Selecta one przejmuje Whetman Plants International

Szklarnia firmy Selecta
Fot. Selecta one

Selecta one, działająca na całym świecie i odnosząca sukcesy firma ze Stuttgartu zajmująca się hodowlą i produkcją materiału wyjściowego, przejmuje przedsiębiorstwo Whetman Plants International w Exeter z Wielkiej Brytanii.

Whetman Plants International (WPI) to firma zarządzana przez właścicieli. Jest mocno osadzona na rynku lokalnym i zaznaczyła też swoją obecność na rynkach międzynarodowych. Od 30 lat specjalizuje się w hodowli, uprawie i sprzedaży goździków bylinowych.

Do uznanych odmian należą Alpines, Scent First®, Garden Pinks i Whetman Cocktails®. Firmę pasjonuje innowacja, jakość, długotrwałe partnerstwo z klientami, dostawcami i licencjobiorcami oraz duży nacisk na zachowania przyjazne dla środowiska.

Integracja Selecta one z Whetman Plants

Selecta one będzie stopniowo integrować firmę Whetman z grupą Selecta one, opierając się na istniejących relacjach i kontynuując dostarczanie wysokiej jakości roślin do bazy klientów Whetman. Celem jest płynne przejście w odniesieniu do łańcucha dostaw.

Goździki w kolorze różowym i jasnoróżowobordowym
Fot. Selecta one

Fiona i Ed Marley, właściciele Whetman, powiedzieli:
„Jesteśmy zachwyceni, w jaki sposób genetyka i dystrybucja Whetmana skorzysta ze znacznych zasobów i globalnego zasięgu Selecty one. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalnego podejścia ich zespołu kierowniczego i z niecierpliwością czekamy na dalsze innowacje. To była ekscytująca podróż trwająca ostatnie 9 lat i prawdziwa przyjemność pracy z bardzo dobrym zespołem utalentowanych pracowników”

Fiona Marley pozostanie na stanowisku dyrektora zarządzającego WPI, aby zapewnić płynne przejście z Whetman do globalnego świata Selecta. Ed Marley będzie nadal kierować Pinnacle Plants International (ogólnoświatowa sprzedaż młodych roślin, finalna produkcja roślin doniczkowych w Wielkiej Brytanii i przedstawiciel  producenta) oraz Valin Genetics (hodowla).

Per Klemm, właściciel i dyrektor generalny Selecta one, powiedział:
„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać w naszej rodzinie Whetmana, kolejną odnoszącą sukcesy i dobrze znaną firmę. To wzmacnia naszą pozycję lidera w branży producentów goździków na całym świecie. Oferta Whetmana z jej szczególnym doświadczeniem w produkcji goździka wieloletniego, uzupełnia nasze odnoszące portfolio. Chciałbym podziękować Fionie i Edowi Marleyom za wzajemne zaufanie i szacunek, jakim cieszyliśmy się podczas osiągnięcia tego wyniku. Nie mogę się doczekać, gdy Fiona Marley stanie się częścią naszego zespołu. Zrobimy ważny krok naprzód na brytyjskim rynku„.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.