GrootGroenPlus 2022

Tematem przewodnim 32. edycji targów szkółkarskich GrootGroenPlus, które odbędą się 5-7 października w Zundert w Niderlandach będzie hasło „Uziemieni” (z ang. „Grounded”, z niderlandzkiego – „Gegrond”), które zdaniem organizatorów pasuje do branży i targów na wiele sposobów.

 

Na świecie wzrasta docenianie ważnych zalet, jakie oferuje branża szkółkarska, np. w zazielenianiu miast, pomocy w rozwiązywaniu problemów klimatycznych, a także finansowych. Dlatego tak ważne jest, aby przemysł szkółkarski drzew był dobrze „ugruntowany” i działał na solidnych podstawach. Te z kolei zaczynają się od gleby, która jest podstawą produkcji pod warunkiem, że będzie „żywa”, zdrowa i zasobna w składniki pokarmowe. Problemy, które dotykają producentów roślin w zakresie dostępności środków ochrony oraz sposobów korzystania z wody i ziemi, mogą wystawić tę podstawy na próbę. Jednak dzięki solidnemu „uziemieniu”, branża zawsze wie, jak sobie z tym poradzić. Ziemia i „uziemienie” są również bardzo ważne dla produktów szkółkarskich. Roślina może rosnąć tylko w zdrowym podłożu, obfitującym w składniki wspierające jej rozwój. Nadal musimy szukać wiedzy o tym, jakie komponenty, można wykorzystać w podłożach uprawowych i jaki jest ich wpływ na jakość roślin.

Hasło „Grounded” można też przetłumaczyć jako „ugruntowani”, co może dotyczyć licznych szkółkarzy, którzy od pokoleń prowadzą swoją działalność w tych samych miejscach. Są przywiązani do ziemi, wiedzą, jak najlepiej ją wykorzystać, używając zarówno tradycyjnych technik, jak i najnowszych osiągnięć.

Uczestnicy 32. edycji targów szkółkarskich GrootGroenPlus będą mieli za zadanie pokazać „glebę”, z której korzystają w produkcji wraz z jej wadami i zaletami. W tym ma pomóc m.in. konkurs pod nazwą „Dobra gleba”. Wśród stoisk zwiedzający odnajdą m.in. jednostkę laboratoryjną, będącą częścią tego konkursu. Wystawcy z kolei mogą tam przesłać próbki używanych przez siebie gleby lub podłoży, aby pokazać, dlaczego ich produkty najlepiej rosną. Organizatorzy mają nadzieję, że te pomysły doprowadzą nie tylko do ciekawych spostrzeżeń i dzielenia się wiedzą, ale także dodatkowej uwagi medialnej dla całej branży szkółkarskiej.

Więcej informacji https://grootgroenplus.nl/

Migawki z targów GrootGroenPlus w 2021 r.
fot. W. Górka

targi szkółkarskie

targi szkółkarskie

targi szkółkarskietargi szkółkarskie

targi szkółkarskietargi szkółkarskie

targi szkółkarskie

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.