Jesienne Barwy Traw

fot. I. Stelmasiewicz

Pod taką nazwą Małgorzata i Artur Majowie, szkółkarze i właściciele centrum ogrodniczego Daglezja w Rykach, już od 11 lat organizują dni otwarte. W tym roku odbędą się one w niedzielę 18 września. Wydarzenie to skierowane jest głównie do miłośników ozdobnych traw, turzyc i sitów, ale rośliny te nie są jedynymi żywymi „eksponatami” zachwycającymi o tej porze roku.
Popularność ozdobnych traw potwierdzają obecni na tej imprezie liczni goście, którzy mogą pospacerować po ogrodzie (rośliny są dobrze opisane, co pozwala czerpać pomysły na własną zieloną enklawę), porozmawiać ze szkółkarzami i zaopatrzyć się w ciekawe taksony ozdobnych traw (w tym w nagrodzoną w tegorocznym „Konkursie Roślin-Nowości” odmianę 'Polonus’PBR miskanta chińskiego https://szkolkarstwo.pl/szkolkarstwo/przez-oczy-do-serca/), ale nie tylko.
Właściciele szkółki i centrum ogrodniczego zapraszają na wspólny SPACER PO OGRODZIE z przewodnikiem (ul. Zielona 39). Opowiedzą o historii ogrodu oraz pokażą roślinne ciekawostki. (godz. 12:00). Na wspólny SPACER PO OGRODZIE Z KOLEKCJĄ TRAW z przewodnikiem (ul. Okopowa 60) zapraszają na godz. 14:00.
Tegoroczne spacery wśród roślin umili zespół JAZZ EVENT BAND. Odbędą się też wystawa mandali kropkowanych i pokaz techniki malowania z możliwością wykonania własnej mandali Fire Dots (godz. 10:00-15:00). Ponadto odbędzie się kiermasz traw ozdobnych, w tym rzadkich odmian i gatunków!
Więcej informacji:https://www.daglezjaryki.pl/

Migawki z poprzednich edycji (fot. I. Stelmasiewicz):

Jesienne Barwy Traw, I. Stelmasiewicz

Jesienne Barwy Traw

Jesienne Barwy Traw

Jesienne Barwy Traw

Jesienne Barwy Traw

 

Jesienne Barwy TrawJesienne Barwy Traw

Jesienne Barwy Traw

Jesienne Barwy Traw

 

 

 

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.