Międzynarodowe Targi Tulipanów

fot. I. Sprzączka

Już za tydzień –w „majówkę”, od 1 do 3 maja, odbędą się w Chrzypsku Wielkim XII Międzynarodowe Targi Tulipanów, które wracają do tradycyjnej formy po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Ich organizatorem jest Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik. Tak, jak podczas poprzednich edycji, podczas tulipanowego święta odbędzie się „chrzest” nowej odmiany.
Międzynarodowe Targi Tulipanów to sposób na popularyzację tych roślin – na te dni Bogdan Królik udostępnia swoje plantacje kwitnących tulipanów. Spacerujący między zagonami produkcyjnymi i w kolekcji goście mogą nacieszyć się kwitnącymi polami tych roślin, zgromadzonymi w kilkuset odmianach, wytypować ulubione kreacje, zrobić zdjęcia. Stałą atrakcją jest pokaz florystyczny (prowadzony przez dr hab. Agnieszkę Krzymińską), w którym główną rolę odgrywają tulipany, ale wykorzystywane są też inne gatunki cebulowe.
Tradycyjnie jest to też okazja dla gospodarzy do nadania nazwy nowej odmianie tulipana – w tym roku ma nosić imię Pierwszej Damy, czyli ‘Agata Kornhauser-Duda’.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.