Targi ogrodnicze IPM ESSEN 2023 – już za tydzień

Międzynarodowe Targi Ogrodnicze IPM Essen
fot. Messe Essen

Po latach pandemicznej przerwy w dniach 24–27 stycznia br. odbędą się najważniejsze w Europie targi ogrodnicze IPM ESSEN 2023. Co czeka na zwiedzających? Innowacje i trendy w branży, technologie, pełny asortyment roślin ozdobnych, nowinki w handlu detalicznym i wszystko to, co dotyczy „zielonego” sektora.

logotyp targów IPM Essen

Na targach ogrodniczych IPM ESSEN 2023 końcem stycznia pojawią się przedstawiciele 45 krajów

Wśród ponad 1300 wystawców pojawią się przedstawiciele 45 krajów. Jako kraj partnerski zaprezentuje się Wielka Brytania.

W obliczu obecnych wyzwań ekonomicznych i ekologicznych chęć wymiany informacji jest duża. IPM ESSEN jest znakomitą platformą do wypracowania rozwiązań dotyczących takich tematów, jak zrównoważona produkcja, łańcuchy dostaw czy niedobór wykwalifikowanych pracowników. Po trzech bardzo dynamicznych latach Essen ponownie będzie przez cztery dni miejscem spotkań „zielonego” sektora – poinformował Oliver P. Kuhrt, dyrektor generalny Messe Essen.

Kwintesencja „zielonego” i brytyjskiego: Wielka Brytania

Wielka Brytania, wspierana przez Brytyjski Departament Handlu Międzynarodowego oraz Ambasadę Brytyjską, jest krajem partnerskim IPM ESSEN 2023.
Pisaliśmy o Wielkiej Brytanii na IPM ESSEN 2023 tutaj.

Wystawcy na wspólnym stoisku w hali 7 zaprezentują produkty roślinne, ponadto technologie i maszyny. Kolejną atrakcją jest Międzynarodowe Forum Ogrodnicze.

Pod hasłem „Quintessentially Green & British” na targach ogrodniczych zajmie się kwestiami zrównoważonego rozwoju, wartością nowych roślin i marginalnym modelem gospodarstwa. Udział przedstawicieli Wielkiej Brytanii uatrakcyjni brytyjska muzyka na żywo i dudy.

Co i gdzie?

Rośliny będą zaprezentowane w halach 1, 2, 5, 6, 7, 8 oraz w Galerii. Na targach będzie można zobaczyć: kwiaty cięte, rośliny balkonowo-rabatowe, zioła, warzywa do uprawy amatorskiej, rośliny doniczkowe do dekorowania wnętrz, byliny, krzewy oraz drzewa. Wystawcy zapowiedzieli liczne nowości.

Szczególnie wyeksponowane na tych międzynarodowych targach roślin będą drzewa „klimatyczne” oraz rośliny wyprodukowane z zasadami zrównoważonego rozwoju – można je będzie zobaczyć w hali 6.

Hale 3 i 4 przeznaczone są tradycyjnie dla techniki i technologii, dodatkowo z tematyką tą będzie się można zapoznać w Galerii i uzyskać dodatkowe informacje.
Tematem przewodnim jest oszczędność wody w produkcji ogrodniczej.

Pisaliśmy o tym tutaj https://szkolkarstwo.pl/szkolkarstwo/ipm-essen-2023-nowoczesne-technologie-i-rosliny-przyszlosci/
Dzięki nowemu Centrum Innowacji Technologii Ogrodniczych w hali 4, odwiedzający targi będą mieli ekskluzywne miejsce, w którym mogą się dowiedzieć się o inteligentnych technologiach i uzyskać porady i informacje od fachowców.

W hali 5 zaprezentują się wystawcy z branży „Florystyka”. Gąbki, wstążki, filce, wazony, doniczki, pojemniki na rośliny, dekoracje – to tylko część ich oferty.

Premierę będzie miał Concept Store, w którym pokazany będzie kompletny asortyment wyposażenia sklepu, od zastawy stołowej po delikatesy.

W pawilonie 5 będzie można się przyjrzeć działalności młodym, innowacyjnym, niemieckim firmom.

W hali 7 zlokalizowane będzie „Centrum odkryć” (IPM Discovery Center), który obejmie tematyką wszystko, co jest potrzebne w centrum ogrodniczym – od oprogramowania i systemów kasowych, etykiet, ekspozytorów, przez wyposażenie sklepów po akcesoria do prezentacji towarów.

Green City w hali 1A targów, przyciągnie odwiedzających do jedynej na świecie obrotowej sceny z florystyką „na żywo” mistrzów rzemiosła, inspirującymi pokazami i warsztatami. Cztery dni targowych emocji przed nami.

Będziemy tam dla Was

W tym roku redakcja „Szkółkarstwa” będzie obecna na tych międzynarodowych targach, skąd dostarczymy Państwu wiele informacji, ciekawostek, inspiracji, zdjęć i filmów.

Po przedniej edycji targów pisaliśmy między innymi o popycie na rośliny ozdobne spowodowany pandemią.

Na zdjęciu widać plan hal centrum targowego Messe Essen, w których odbywają się targi IPM Essen
Rozmieszczenie hal w centrum targowym Messe Essen, fot. Messe Essen

Data: 24 – 27 stycznia 2023 r. Dla kogo? Osoby profesjonalnie związane z branżą ogrodniczą Miejsce: Messe Essen, Messepl. 1, 45131 Essen, Niemcy Godziny otwarcia: 9:00 – 18:00 (wtorek-czwartek) i 9:00 – 17:00 (piątek) Więcej informacji, w tym rejestracja i bilety, na stronie https://www.ipm-essen.de/world-trade-fair/

 

Brak postów do wyświetlenia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.