Tam, gdzie rośliny spotykają się z ludźmi

Po dwóch latach wymuszonej pandemią COVID-19 przerwy trwają przygotowania do kolejnej edycji FlowerTrials® – dni otwartych firm hodowlano-nasiennych i dostarczających materiał wyjściowy roślin ozdobnych. Odbędą się one tradycyjnie w 24. tygodniu roku, tym razem w dniach 14–17 czerwca w regionach Westland i Aalsmeer w Niderlandach i Nadrenia-Północna – Westfalia w Niemczech. W tegorocznych pokazach udział weźmie ponad 60 firm.

Ta największa impreza w branży roślin ozdobnych w Europie ponownie będzie się mogła odbyć „na żywo” – w 2020 r. została odwołana z powodu pandemii, a rok temu odbyła się w formie hybrydowej, co także nie było satysfakcjonujące, jednak konieczne ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym roku ponad 60 firm zdecydowało się pokazać swoją ofertę – rośliny balkonowo-rabatowe, doniczkowe, byliny, kwiaty cięte – w 29 lokalizacjach w Niderlandach i Niemczech. Do stałego grona uczestników w tym roku dołączą nowi – w tym firma Vitroflora, której produktem flagowym są byliny – rocznie dostarcza ok. 1000 taksonów bylin i ozdobnych traw to 3000 profesjonalnych ogrodników w 30 krajach. Swoją ofertę zaprezentuje w Lisse, gdzie siedzibę ma przedsiębiorstwo Gebr. Alkemade (Vitroflora w 2020 r. wykupiła 100% udziałów w tej rodzinnej spółce, specjalizującej się w produkcji sadzonek bylin). Do imprezy przyłączą się również: Hortinno (belgijski producent różaneczników i azalii), Graff Breeding (duński hodowca ketmii, poinsecji i mandewili), HiBreeding (niderlandzki hodowca hortensji), Bruno Nebelung (niemiecki właściciel znanej marki Kiepenkerl, zajmuje się hodowlą i dystrybucją wysokiej jakości odmian nasion kwiatów i warzyw dla amatorów), HM. Clause (francuski hodowca warzyw i kwiatów na rynek amatorski), Graines Voltz (dostawca nasion i materiału wyjściowego na rynek profesjonalny i amatorskiz Francji), Lazzeri i Sentier (włoscy hodowcy i producenci materiału wyjściowego roślin ozdobnych, przy czym Lazzeri dostarcza towar głównie na teren Włoch, a Sentier – z wyróżniającą się ofertą cyklamenów – także na rynek europejski).

Jako wystawcy powrócą firmy: ABZ Seeds, Agriom, AllPlant Young Plants, Anthura, Armada Young Plants, Beekenkamp Plants, Benary Samenzucht, Brandkamp, Cohen Propagation Nurseries, Danziger, Decock Plants, Dümmen Orange (lokalizacja w Niderlandach i Niemczech), Ebbing-Lohaus, Elsner pac Vertriebsgesellschaft, Endisch, Evanthia, Floranova, Florensis, Floricultura, Green Works, Gruppo Padana, Hassinger Orchideen, Hendriks Young Plants, Hem Genetics, HilverdaFlorist, Hishtil, Horteve Breeding, Jonge Planten Grünewald , Jaldety, Kientzler Jungpflanzen, KP Holland, Koppe Begonia, Marathon Plants, MNP/Suntory, Morel Diffusion, PanAmerican Seed, P. vd Haak Handelskwekerij, Prudac, Queen® Genetics, Royal van Zanten, Sakata, Schneider Youngplants, Schoneveld, Selecta one® (lokalizacja w Niderlandach i Niemczech), Syngenta Flowers, Takii Europe, Van den Bos Flowerbulbs, Volmary, Westhoff.
Tegoroczne pokazy uzyskają nową oprawę wizualną, która ma nadać świeżego i nowoczesnego wyglądu marce. Stylizowane rysunki hodowców, odwiedzających i ich asortymentu w atrakcyjnych kolorach tworzą nowy wizerunek towarzyszący sloganowi „gdzie rośliny spotykają się z ludźmi” (Where plants meet people). Marjolein Kuyucu-Lodder, kierownik ds. produktów międzynarodowych w firmie Florensis i członek zarządu FlowerTrials® uważa, że „Nowe wizualizacje są wyjątkowe i naprawdę wyróżniają się zarówno w formie drukowanej, jak i cyfrowej. Można je dostosowywać co roku, zachowując ten sam styl, dzięki czemu tożsamość naszej marki pozostaje wyjątkowa i nowoczesna, a jednocześnie rozpoznawalna”.
Rejestracje na FlowerTrials® są już otwarte – odwiedzający mogą się zarejestrować na stronie https://www.flowertrials.com/

Na podstawie informacji FlowerTrials®

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.