FlowerTrials® 2024 – Florensis

żurawka Hip Hip Hooray
Żurawka Hip Hip Hooray, fot. mat. pras. Florensis

Florensis to wiodąca firma w branży roślin ozdobnych na arenie międzynarodowej. Jej cele to bycie niezawodnym, innowacyjnym hodowcą i dostawcą materiału wyjściowego, a jednocześnie osiągającym je dzięki zrównoważonym metodom produkcji. Co roku dostarcza ona na rynek ok. 4 tys. gatunków i odmian do ponad 8 tys. ogrodników w 50 krajach. Dni otwarte tej firmy w ramach FlowerTrials® 2024 odbywają się w jej siedzibie w miejscowości Hendrik-Ido-Ambacht. Będzie można zobaczyć kilka premierowych kreacji. Oto najważniejsze.

Dalia Dalina® Maxi Starburst Pink

Odmiana o pięknych, anemonowych kwiatostanach. Są one różowe, a końcówki zmodyfikowanych kwiatów rurkowatych wypełniających środek – żółte. Dalia ta kwitnie nieprzerwanie od czerwca do października. Jej kwiatostany chętnie odwiedzają pszczoły i inne owady zapylające. Mogą być ścinane do wazonu.

Dalia Dalina® Maxi Starburst Pink łączy najlepsze cechy pod kątem produkcji i dalszej uprawy. Producenci docenią wyrównanie roślin, znakomite krzewienie się roślin, stosunkowo zwarty pokrój. Do jej uprawy polecane są doniczki 2-3-litrowe. Konsumenci docenią ładny wzrost roślin, obfite kwitnienie i atrakcyjne kwiatostany.

dalia o różowych anemonowych kwiatostanach
Dalia Dalina® Maxi Starburst Pink, fot. mat. pras. Florensis
kwiatostan dalii
Żółte końcówki kwiatów rurkowatych wyglądają jak gwiazdki, fot. mat. pras. Florensis

Żurawka Hip Hip Hooray

Żurawki wciąż należą do najpopularniejszych bylin ogrodowych. Wydawałoby się, że asortyment odmian tych roślin jest już tak bogaty, że żadna nowość nie wzbudzi dużego zainteresowania. Żurawce Hip Hip Hooray raczej to nie grozi. Dlaczego? Bo niewiele jest odmian, których ozdobą są nie tylko liście, ale i ładne kwiatostany, do tego tak liczne.

Roślina ta nie sprawia kłopotów w uprawie, kwitnie już po 12 tygodniach od posadzenia materiału wyjściowego do doniczek. Kwiatostany zdobią rośliny aż do listopada. Jest to dobry produkt do kupowania pod wpływem impulsu.

obficie kwitnąca żurawka Hip Hip Hooray
Żurawka Hip Hip Hooray, fot. mat. pras. Florensis

Lantana PassionFruit

W ostatnich sezonach wzrasta zainteresowanie roślinami, które dobrze znoszą upał i suszę. Do takich należy m.in. lantana. Odmiana PassionFruit jest pierwszą na rynku o wyraźnie zwisającym pokroju. Bardzo obficie kwitnie, kwiaty są wielobarwne – od różowych, przez żółte po pomarańczowe. Wabią one motyle i inne owady zapylające. Ze względu na rozłożysty pokrój przydatne są także do sadzenia na kwietnikach miejskich.

lantana o zwisającym pokroju. Firma Florensis
Lantana PassionFruit ma wyraźnie zwisający pokrój, fot. mat. pras. Florensis
Żółto-różowe kwiaty lantany PassionFrui Florensis
Kwiaty lantany PassionFruit, fot. mat. pras. Florensis

Z portfolio firmy Florensis

To tylko wybrane nowości, które będzie można zobaczyć w tym roku podczas jej dni otwartych. Osobne prezentacje poświęcone będą najważniejszym pozycjom w asortymencie, m.in. pelargoniom z grupy Toscana®, kalibrachoi Cabaret®, niecierpkowi Glimmer™, petunii Bee’s Knees i innym.

Na podstawie materiałów organizatora FlowerTrials®

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.