FlowerTrials® – Benary

Begonie na dniach otwartych FlowerTrials w firmie Benary
fot. I. Stelmasiewicz

Firma Benary specjalizuje się w hodowli roślin ozdobnych i produkcji ich nasion. Ma siedzibę w Niemczech, ale działalność prowadzi w czterech ośrodkach. Oprócz siedziby-matki także w USA, Holandii i Chinach. Taka rozpiętość kontynentalna daje temu przedsiębiorstwu możliwość testowania nowych odmian w różnych warunkach klimatycznych. Jakie premierowe kreacje przygotowuje na tegoroczne pokazy FlowerTrials® w Rijsenhout?

Lobelia przylądkowa Masterpiece ‘Blue with Eye’

To pierwsza heterozyjna lobelia uzyskiwana z nasion, która ma dorównywać jakością odmianom rozmnażanym wegetatywnie. Lobelia ta wcześnie kwitnie i tworzy duże, fioletowoniebieskie kwiaty z białym oczkiem. Pokrój roślin jest regularny, zaokrąglony i zwarty. Zwraca się uwagę na dobrą tolerancję tej odmiany na upały.

Lobelia przylądkowa Masterpiece ‘Blue with Eye’ o niebieskich kwiatach
Lobelia przylądkowa Masterpiece ‘Blue with Eye’, fot. mat. pras. Benary

Dichondra srebrzysta Silver Surfer™

Roślina o oryginalnym wyglądzie i uniwersalnym zastosowaniu. Może zdobić samodzielnie wiszące pojemniki lub kompozycje wielogatunkowe. Sprawdzi się też jako roślina kwietnikowa i ozdoba pomieszczeń. Jest wyjątkowo odporna na upał i suszę. Mocny system korzeniowy zapewnia zdrowy i szybki wzrost.

Dichondra srebrzysta Silver Surfer™
Dichondra srebrzysta Silver Surfer™, fot. mat. pras. Benary

Begonia x benariensis BIG ‘White Bronze Leaf’

To pierwsza odmiana begonia mieszańcowej o białych kwiatach i ciemnych liściach. Rośliny kwitną obficie, mają regularny, zaokrąglony pokrój. Znakomicie dostosowują się do różnych warunków uprawy.

Begonia x benariensis BIG ‘White Bronze Leaf’
Begonia x benariensis BIG ‘White Bronze Leaf’, fot. mat. pras. Benary

Benary to begonie

Znakiem rozpoznawczym firmy Benary są begonie mieszańcowe z grup BIG i BIG DeluXXe, begonie bulwiaste Nonstop®/ Nonstop® Mocca i Nonstop® Joy oraz stale kwitnące z grupy Super Cool. Tego fragmentu asortymentu nigdy nie brakuje na pokazach FlowerTrials®. Warto też zwrócić uwagę na inne pozycje z asortymentu, np. platykodon wielkokwiatowy Pop Star, bratki ogrodowe Inspire® Plus czy fiołki rogate Admire®.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.