FlowerTrials®. Najważniejsze święto kwiaciarskiej branży

fot. mat. pras. FlowerTrials®

W ciągu dwudziestu lat FlowerTrials® – dni otwarte firm hodowlanych z branży roślin ozdobnych – ewoluowały. Od wspólnej inicjatywy garstki hodowców do najważniejszej i największej imprezy skierowanej do tego sektora. W tym roku w dniach 11–14 czerwca na jubileuszowej edycji FlowerTrials® swoją ofertę zaprezentuje 59 przedsiębiorstw.

FlowerTrials®. Od prezentacji odmian po koncepcje

Asortyment pokazywanych roślin jest bardzo szeroki. Od roślin jednorocznych (głównie gatunki balkonowo-rabatowe) i kwiatów ciętych, przez byliny, po krzewy (wybrane taksony, które produkuje się także w gospodarstwach kwiaciarskich, np. hortensje). FlowerTrials® to ciągłe innowacje, pokaz kreatywności hodowców i miejsce, w którym można się zapoznać z branżowymi trendami. Firmy hodowlane dbają o atrakcyjną oprawę imprezy. Rośliny ozdobne zaprezentowane są na różne sposoby. Także w ciekawych koncepcjach marketingowych, które skłaniają do wprowadzenia ich we własnym gospodarstwie pokazujących, jak dobrze sprzedać towar. Jak podają organizatorzy, asortyment spełnia wymagania konsumentów w zakresie walorów ozdobnych, ale jednocześnie odpowiada na zmieniające się wymagania rynku, w tym podwyższoną odporność na choroby, suszę, upał, atrakcyjność dla owadów zapylających. Coraz więcej firm podkreśla także, że ich rośliny wyprodukowano w zrównoważony sposób. FlowerTrials® to także centrum wymiany informacji branżowych, dzielenia się pomysłami i miejsce kształtowania rozwoju branży roślin ozdobnych.

pokaz roślin na FlowerTrials
fot. I. Stelmasiewicz
pokaz roślin FlowerTrials
fot. I. Stelmasiewicz
fot. I. Stelmasiewicz

59 wystawców na FlowerTrials®

W tym roku 59 wystawców zaprezentuje swój dorobek hodowlany w 30 lokalizacjach.

Środkowa Holandia

ABZ Seeds, Agriom, AllPlant, Benary, Brandkamp, Cohen, Zonnebloem, Decock Plants, Dümmen Orange, pac® Elsner, Graff Breeding, Gruppo Padana, HemGenetics, HilverdaFlorist, Hishtil, HM.Clause, Hoko Breeding, Jaldety, Kientzler, Kolster, Koppe, Lazzeri, Plants Marathon, Meilland, MNP Suntory, Morel, Prudac, Royal Van Zanten, Schoneveld Breeding, Schreurs, Takii Seed, Vitroflora, Volmary, Walter Blom Plants.

Południowa Holandia

Anthura, Beekenkamp, Danziger, Evanthia, Florensis, Floritec, Green Works, Hendriks, HiBreeding, Grünewald, KP Holland, P. v.d. Haak Handelskwekerij, PanAmerican Seed, Queen Genetics, Sakata, Schneider, Selecta one®, Syngenta Flowers, Van den Bos, Voltz Horticulture.

fot. I. Stelmasiewicz
fot. I. Stelmasiewicz

Niemcy

Danziger, Dümmen Orange, Hassinger Orchideen, Westhoff

Rejestracja na FlowerTrials® jest już otwarta. Odwiedzający mogą się zapisać na stronie www.flowertrials.com. Tam można też znaleźć wiele praktycznych informacji, m.in. planer zwiedzania stoisk wybranych firm.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.