FlowerTrials® – PanAmerican Seed®

Odmiana Morpho bratka ogrodowego z grupy Cool Wave®
Odmiana Morpho bratka ogrodowego z grupy Cool Wave®, fot. mat. pras. Ball Horticultural Company

PanAmerican Seed® jest wiodącym na świecie hodowcą i producentem nasion roślin ozdobnych i materiału wyjściowego do dalszej produkcji. Od ponad 75 lat dostarcza na rynek rośliny jednoroczne, byliny, rośliny doniczkowe, zioła, warzywa do uprawy amatorskiej oraz kwiaty cięte. Niezawodność, konsekwencja i kreatywność to cele firmy PanAmerican Seed®. Co w tym roku będzie można znaleźć w koszyku nowości?

Osteospermum Akila® Hawaii Sunset

Grupa odmian rozmnażanych z nasion, ale jakościowo odpowiadających tym rozmnażanym z sadzonek. Nie wymają uszczykiwania w trakcie produkcji, bardzo dobrze się krzewią, mogą być uprawiane w dużym zagęszczeniu. Kwiatostany są dwubarwne, w żywych kolorach.

osteospermum Akila Hawaii Sunset PanAmerican Seed®
Odmiany z grupy Akila® Hawaii Sunset osteospermum,, fot. mat. pras. Ball Horticultural Company

Katarantus Titan-ium™

Ta wybitnie wytrzymała na upały i suszę roślina zdobywa coraz większe grono zwolenników. Dzięki odmianom z grupy Titan-ium™ może przybyć ich jeszcze więcej. A to za sprawą ich odporności na patogeny z rodzaju Phytophthora. Rośliny bardzo dobrze się krzewią, tworzą duże kwiaty (w siedmiu kolorach) i wcześnie kwitną – niektóre odmiany nawet o 10 – 14 dni wcześniej niż inne dostępne na rynku.

Katarantus Titan-ium™ PanAmerican Seed®
Przedstawicielki grupy Titan-ium™ katarantusa, fot. mat. pras. Ball Horticultural Company

Niecierpek Solarscape®

Grupa rozmnażanych z nasion odmian o dużych, satynowych kwiatach w wyrazistych kolorach. Jakość roślin dorównuje tym rozmnażanym z sadzonek. Niecierpki z grupy Solarscape® mogą rosnąć w pełnym słońcu, w pojemnikach lub na kwietnikach. W grupie tej dostępne są trzy odmiany o kwiatach: białych, pomarańczowych i różowych.

Niecierpki z grupy Solarscape® PanAmerican Seed®
Niecierpki z grupy Solarscape® – 'Magenta Bliss’ i 'Orange Burst’, fot. mat. pras. Ball Horticultural Company

Bratki – znak rozpoznawczy PanAmerican Seed®

Jednym z najbardziej kojarzonych z firmą PanAmerican Seed® produktów są bratki ogrodowe Cool Wave® i fiołki rogate Sorbet®. Coraz bardziej rozpoznawalnym produktem są też niecierpki Walleriana Beacon® o wysokiej tolerancji wobec mączniaka rzekomego. Nie można nie wspomnieć o petuniach z grupy Easy Wave®, których cechy godzą interesy producenta (są łatwe w uprawie, mają zwarty i wyrównany wzrost) i odbiorcy końcowego (rośliny obficie i długo kwitną, a ich kwiaty są trwałe).

Na podstawie informacji organizatora FlowerTrials®

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.