FlowerTrials® – Syngenta Flowers

petunia 'Painted Love' w wiszącym pojemniku
Petunia ‘Painted Love’, fot. mat. pras. Syngenta Flowers

Firma Syngenta Flowers jest globalnym liderem na rynku gatunków balkonowo-rabatowych. Produkuje nasiona i sadzonki, oferując różnego rodzaju materiał wyjściowy. Mottem firmy jest innowacyjny i bogaty asortyment roślin ozdobnych. Jest ono realizowane m.in. dzięki szeroko zakrojonej hodowli i współpracy z ważnymi partnerami w kwiaciarskiej branży. Z asortymentem tego przedsiębiorstwa będzie się można zapoznać w jej oddziale produkcyjnym w De Lier. Przedstawiamy najważniejsze nowości.

Lawenda wąskolistna Aromatico Evolution

Ta nowa odmiana zachwyca liczbą i wielkością kwiatów. Jednocześnie kwitnie wcześnie, dobrze się krzewi i intensywnie pachnie. Nie wymaga jaryzacji, co ułatwi producentom zaplanowanie jej uprawy. Rośliny odznaczają się dobrym wigorem.

lawenda Aromatico Evolution w doniczce
Lawenda wąskolistna Aromatico Evolution, fot. mat. pras. Syngenta Flowers

Petunia ‘Painted Love’

Kolejna odmiana popularnego gatunku balkonowo-rabatowego, a jednak zwraca na siebie uwagę. Jej biało-fioletowe kwiaty wyglądają, jakby wyszły spod pędzla malarza. Każdy kwiat jest nieco inny, dzięki czemu na całej roślinie „coś się dzieje”. Do produkcji tej petunii poleca się doniczki o średnicy ponad 12 cm i wiszących pojemników. Kwiaty są średniej wielkości, bardzo liczne.

kwiaty petunii Painted Love o różówo-białych kwiatach
Kwiaty petunii 'Painted Love’ wyglądają, jakby były malowane akwarelami, fot. mat. pras. Syngenta Flowers

Wyżlin większy Sweet Duet

Nowa grupa odmian o pełnych, intensywnie pachnących i trwałych kwiatach w czterech kolorach. Rośliny charakteryzują się wyprostowanym pokrojem, dobrze się krzewią. Są przydatne do uprawy w większych pojemnikach jako produkt premium. Jako materiał handlowy są bardzo atrakcyjne wizualne i trwałe, do sprzedaży późną wiosną i wczesnym latem. Odmiany z grupy Sweet Duet można sadzić na miejskich kwietnikach.

wyżlin większy, lwia paszcza
Grupa odmian Sweet Duet wyżlinu większego, fot. Syngenta Flowers

Hity i wschodzące gwiazdy

Podczas nadchodzącego wydarzenia – FlowerTrials® – będzie można się zapoznać nie tylko z nowościami. To też okazja do obejrzenia innych pozycji z asortymentu. W tym odmian, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku, np. przedstawicielek grupy Calliope® pelargonii, grupy Limitless begonii bulwiastej czy mieszańcowej begonii Tophat. Swoje miejsce znajdzie też m.in. grupa Itsy petunii o drobnych kwiatach i wyjątkowo obfitym kwitnieniu. Uwaga zwiedzających będzie też zwrócona na odmiany Imara® XDR niecierpka Walleriana i Cora® XDR katarantusa różowego. Są one genetycznie odporne na choroby  – mączniaka rzekomego niecierpka i fytoftorozę katarantusa.

Na podstawie materiałów organizatora FlowerTrials®

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.