Konferencja pod auspicjami organizacji Fleuroselect

uczestnicy konferencji Fleuroselect
fot. Fleuroselect

Około 60 osób zgromadziła w dniach 4-5 grudnia 2024 r. w Deventer w Holandii konferencja hodowców i producentów materiału wyjściowego roślin ozdobnych, zrzeszonych w organizacji Fleuroselect. Poruszone na niej tematy mogą być inspirujące dla całej zielonej branży.

Podczas tego dwudniowego wydarzenia skoncentrowano się na zrównoważonym rozwoju, współpracy przedkonkurencyjnej i zarządzaniu danymi oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Poruszone zagadnienia umożliwiły spojrzenie w przyszłość, określenie wyzwań w branży oraz znalezienie możliwości w rozwoju hodowli i sprzedaży roślin ozdobnych.

Zrównoważony rozwój nabiera znaczenia

Konferencja rozpoczęła się od zagadnienia zrównoważonego rozwoju. Marcel Hubers z firmy Syngenta Professional Solutions podkreślił rosnące znaczenie ochrony biologicznej roślin. Już czas odchodzić od stosowania chemicznych środków ochrony roślin – mówił prelegent. Sören Affeld, dyrektor generalny firmy Stender oferującej podłoża do produkcji ogrodniczej omówił z kolei innowacje na rynku podłoży. Prelegent zauważył, że to oczekiwania klientów detalicznych w dużej mierze determinują odchodzenie od wykorzystania torfu do uprawy roślin. Raimon Loman, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Dutch Flower Group podkreślił zaangażowanie firmy w pozyskiwanie certyfikatów. Podkreślił, że hodowcy powinni iść tą samą drogą, certyfikując procesy produkcji i mierząc wpływ na środowisko.

Uczestnicy spotkania omawiali także współpracę przedkonkurencyjną i konieczność opowiadania historii klientom. Peter van de Pol z firmy Schoneveld i Joost Kos z przedsiębiorstwa Royal van Zanten udowadniali, że wspólne wysiłki badawcze pod nazwą Breeding Accel przynoszą strategiczne korzyści. Z kolei Teunis Sikma z Fresh Forward przekonywał, że inicjatywy promujące markę wzmacniają relacje ze sprzedawcami detalicznymi.

Cyberataki i sztuczna inteligencja

W drugim dniu konferencji skupiono się na zarządzaniu danymi i sztucznej inteligencji. Matthias Redlefsen, dyrektor zarządzający w firmie Benary, opowiedział, jak bardzo poważny cyberatak zakłócił ich działalność. Jednocześnie podkreślił potrzebę zastosowania środków zapobiegawczych. Josephine van Luik z Greenport Cyber Resilience Center przekazała praktyczne wskazówki mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego. Prelegentka podkreśliła, że najważniejsza w tym zakresie jest świadomość pracowników.

Ciekawy wykład poprowadzili Erik Pekkeriet i Manya Afonso z Uniwersytetu w Wageningen.  Zaprezentowali oni najnowsze wyniki badań dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji w hodowli roślin ozdobnych. Z kolei Mon-Ray Shao z Dümmen Orange zademonstrował, w jaki sposób sztuczna inteligencja przyspiesza i udoskonala procesy hodowlane w tej firmie.

Na podstawie informacji Fleuroselect

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.