Która odmiana powtórzy sukces begonii I’CONIA Aroma Peach?

fot. Fleuroselect

Celem organizowanego od 2009 r. przez międzynarodową organizację Fleuroselect konkursu FleuroStar jest wyłonienie i promocja rośliny, która jest wyjątkowa i będzie sprzedażowym hitem, wywołując pożądanie jej zakupu wśród klientów odwiedzających punkt sprzedaży. W tym roku o tytuł „zwycięzcy z efektem wow” powalczy siedem odmian. Wyniki konkursu ogłoszone będą 16 czerwca podczas FlowerTrials®.


Alstremeria (Alstroemeria) Colorita® Claressa (zgłaszający – Royal Van Zanten)
Nowa przedstawicielka grupy Colorita®, która obejmuje alstremerie do uprawy w pojemnikach balkonowo-tarasowych lub rabatach, wyróżnia się niewielkimi wymaganiami termicznymi, zatem jej produkcja zaliczana jest do energooszczędnych. Roślina ma kulisty, zwarty pokrój, duże (o średnicy 6 cm), białe kwiaty oraz zielone liście z białokremowymi przebarwieniami. Te cechy nadają jej eleganckiego wyglądu. Alstremeria Colorita® Claressa kwitnie nieprzerwanie do jesieni, a jej kwiaty przyciągają owady zapylające.

Alstremeria Colorita® Claressa, fot. Fleuroselect
Alstremeria Colorita® Claressa, fot. Fleuroselect

Begonia królewska (Begonia rex) SpaceStar Maia (Beekenkamp)
Odmiana o atrakcyjnych, srebrnych liściach, które są srebrzyste z różowymi przebarwieniami. Brzeg blaszki liściowej jest lekko pofalowany. Może być uprawiana w niższej temperaturze, co czyni jej produkcję bardziej ekonomiczną. Kolejną zaletą jest możliwość jej szerokiego wykorzystania – odmiana ta promowana jest zarówno do uprawy we wnętrzach, jak i do sezonowej dekoracji balkonów i tarasów. Nie wymaga nadmiernej pielęgnacji w punktach sprzedaży detalicznej i długo zachowuje walory ozdobne.

Begonia królewska SpaceStar, fot. Fleuroselect
Begonia królewska SpaceStar, fot. Fleuroselect

Dalia ogrodowa (Dahlia x hybrida) Hypnotica® Rose Swirl (Dümmen Orange)
Odmiana o wyjątkowych, przyciągających wzrok dekoracyjnych kwiatostanach, które są bardzo liczne, mocnej budowy, duże (o średnicy 10 cm) i dwubarwne – kwiaty języczkowate są od dolnej strony różowe, a na górze białokremowe. Rośliny te bardzo dobrze się krzewią i są wyrównane. Zdobią balkony, tarasy lub rabaty aż do jesiennych przymrozków. Można je sadzić pojedynczo, ale są też atrakcyjnym elementem kompozycji kwiatowej.

Dalia ogrodowa Hypnotica® Rose Swirl, fot. Fleuroselect
Dalia ogrodowa Hypnotica® Rose Swirl, fot. Fleuroselect

Kalibrachoa (Calibrachoa x hybrida) Fancy Fancy (Selecta one®)
Ta wcześnie i długo (przez całe lato) kwitnąca odmiana przywołuje wolność i beztroskę, uczucia, którego każdy oczekuje latem. Wyróżnia się wyjątkową kolorystyką pastelowych kwiatów – ich środek jest żółty, a brzegi wraz ze wzrostem temperatury zmieniają się od intensywnego różu do jaśniejszego i koloru białego. Rośliny te dobrze się krzewią, są odporne na mączniaka prawdziwego, nie wymagają skarlania i dobrze rosną nawet podczas upału.

Kalibrachoa Fancy Fancy, fot. Fleuroselect
Kalibrachoa Fancy Fancy, fot. Fleuroselect

Lantana (Lantana x hybrida) Tropic Lantana Ibis (Brandkamp)
Nowa przedstawicielka grupy Tropic Lantana tworzy żółto-pomarańczowe kwiatostany o średnicy 5 cm. Liście są efektowne. Rośliny dobrze się krzewią, tworzą mocne pędy i zachowują zwarty, kulisty pokrój. Dobrze znoszą trudne warunki uprawy – zarówno suszę, jak i deszcz. Kwitną wcześnie i długo, przyciągając trzmiele i motyle do ogrodu.

Lantana Tropic Lantana Ibis, fot. Fleuroselect
Lantana Tropic Lantana Ibis, fot. Fleuroselect

Petunia ogrodowa (Petunia x hybrida) Bee’s Knees (Florensis)
Obficie kwitnąca odmiana o żółtych kwiatach, zdobiących rośliny cały sezon. Petunia ta dobrze znosi deszcz, a kwiaty zachowują piękny kolor przez całe lato. Rośliny dobrze się krzewią i ładnie wypełniają pojemniki. Masa intensywnie żółtych kwiatów przyciąga wzrok w punktach sprzedaży. Odmianę tę można sadzić w pojemnikach i na kwietnikach.

Petunia ogrodowa Bee’s Knees, fot. Fleuroselect
Petunia ogrodowa Bee’s Knees, fot. Fleuroselect

Ubiorek (Iberis x hybrida) Mermaid Lavender (Syngenta Flowers)
Ta przełomowa odmiana to pierwsza przedstawicielka rodzaju Iberis kwitnąca latem, dodatkowo zachwycająca wyjątkowym, intensywnie różowofioletowym kolorem kwiatów. Rośliny te nie wymagają jaryzacji, polecane są do produkcji ukierunkowanej na sprzedaż późną wiosną i latem. Ich zaletą jest też zwarty, wyprostowany pokrój. Można je sadzić zarówno w jednoodmianowych kompozycjach, jak i wielogatunkowych. Ubiorek ten kwitnie całe lato.

Ubiorek Mermaid Lavender, fot. Fleuroselect
Ubiorek Mermaid Lavender, fot. Fleuroselect

Źródło: mat. pras. Fleuroselect

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.