Mieszańcowe pelargonie i dalie – gwiazdy na dniach otwartych

Petunie ogrodowe w różnych kolorach
Fot. I. Stelmasiewicz

Na ubiegłorocznych pokazach FlowerTrials® w firmie DÜMMEN ORANGE można było m.in. zobaczyć mieszańcowe pelargonie i dalie. Wśród nich wyróżniała się premierowa grupa Santana – mieszańcowej pelargonii (Pelargonium). Znakomicie prezentowały się też dalie o dużych, bardzo atrakcyjnych kwiatostanach.

Siedem przedstawicielek grupy Santana pelargonii ma się prezentować dobrze nawet w niekorzystnych warunkach uprawy. Rośliny te są odporne na upał i niedobór wody. Ma znaczenie także dla konsumentów, którzy nie muszą im poświęcać aż tyle uwagi ile np. pelargonii rabatowej.

Mieszańcowe pelargonie w kolorze czerwonym
Fot. I. Stelmasiewicz
Mieszańcowe pelargonie w kolorze różowym
Fot. I. Stelmasiewicz

Petunie ogrodowe

Regularnie powiększa się w ofercie firmy DÜMMEN ORANGE grupa Sweetunia petunii ogrodowej. Jej przedstawicielki charakteryzują się oryginalnie zabarwionymi i niezbyt dużymi kwiatami. Jednocześnie średnio silnym wzrostem i początkowo wzniesionym, a z czasem półzwieszającym się pokrojem.

W tym roku dołączyła do niej odmiana ‘Red’ – o może typowym kolorze, ale czerwień płatków jest bardzo intensywna i przykuwa wzrok. Z kolei w grupie Potunia® tego samego gatunku pojawiła się odmiana ‘Pinkalicious’ o błyszczących, różowych kwiatach, które obficie pokrywają roślinę (nie tworzy się „pusty” środek).

Petunia ogrodowa w różowym kolorze
Odmiana 'Pinkalicious’ z grupy Potunia® petunii ogrodowej, fot. I. Stelmasiewicz

Dalie ogrodowe

Zainteresowanie zwiedzających wzbudzały dalie ogrodowe (Dahlia x cultorum) z grupy Hypnotica®, w tym zgłoszona do konkursu Fleurostar 2022 odmiana ‘Rose Swirl’ o dużych, dobrze zbudowanych, biało-różowych kwiatach języczkowatych i znakomitym krzewieniu się roślin. Premierę w tej grupie miała też odmiana Hypnotica® ‘Pink’ o różowych kwiatostanach.

Dalia ogrodowa w kremowym kolorze i różowymiobramowaniami kwiatostanów
Odmiana 'Rose Swirl’ z grupy Hypnotica® dalii ogrodowej, fot. I. Stelmasiewicz

Obie kreacje mogą być uprawiane zarówno w pojemnikach, jak i na rabatach, a swoimi kwiatostanami zdobią aż do przymrozków.

Nie tylko mieszańcowe pelargonie i dalie – szałwie

Atrakcyjnie prezentowały się szałwie (Salvia) z nowej grupy Icon. Mają one długie i gęste kwiatostany (ciemnoniebieskie, jasnoniebieskie i biało-niebieskie). Charakteryzują się zwartym i wyrównanym pokrojem i wczesnym kwitnieniem. Polecane są one do uprawy w pojemnikach oraz na kwietnikach.

Szałwia kwitnąca w kolorze niebieskim
Szałwia Icon 'Blue’, fot. I. Stelmasiewicz

Więcej o FlowerTrials® możecie Państwo przeczytać w tym naszym artykule.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.