Pięć kandydatek do tytułu FleuroStar 2024. Odmiany z efektem Wow!

Kandydatki do tytułu FleuroStar 2024
Kandydatki do tytułu FleuroStar 2024, fot. Fleuroselect

Już od 15 lat organizacja Fleuroselect organizuje konkurs FleuroStar. Kandydatki do tytułu to rośliny, które mają największe szanse na zwrócenie uwagi klientów w centrach ogrodniczych. Czyli wywołujące efekt Wow! W tym roku do konkursu zgłoszono pięć odmian. O tym, która zwycięży, przekonamy się już 13 czerwca podczas pokazów FlowerTrials® – tym razem w De Lier, na terenie gospodarstwa Bloem en Tuin (tam swój asortyment pokaże firma Selecta one®).

Kandydatki do odmiany, prezentowane podczas FlowerTrials® w kilku lokalizacjach, będzie oceniać jury złożone z ekspertów zajmujących się hodowlą, produkcją oraz handlem roślinami ozdobnymi. W gronie tym znajdą się też dziennikarze branżowi oraz specjaliści ds. marketingu. Która z pięciu poniższych odmian powtórzy ubiegłoroczny sukces mandewili (Mandevilla) Sundaville® Double Blush Pink?

Kalibrachoa (Calibrachoa) MiniFamous® Uno Bakari

Hodowca i zgłaszający: Selecta one®

Odmiana ze znanej już na rynku grupy MiniFamous®, wyróżnia się barwą kwiatów. Są one żółte, gęsto pokryte pomarańczowymi i czerwonymi żyłkami. Kolorystyka jest ciepła i energetyzująca, co odzwierciedlono w nazwie odmiany (bakari w języku suahili znaczy ‘nadzieja, obietnica’). Charakterystyczna barwa utrzymuje się przez cały sezon, a rośliny kwitną aż do przymrozków.

Kalibrachoa MiniFamous® Uno Bakari o pomarańczowych kwiatach
Kalibrachoa MiniFamous® Uno Bakari, fot. Fleuroselect

Dalia (Dahlia) Dalina® Maxi Starburst Pink

Hodowca: Dalina Genetics A/S, zgłaszający: Florensis

Grupa Dalina® jest już rozpowszechniona na rynku i dobrze znana miłośnikom tych roślin. Odmiana Dalina® Maxi Starburst Pink tworzy dekoracyjne, anemonowe kwiatostany. Kwiaty języczkowate są jasnoróżowe, a rurkowate – wydłużone, dobrze wypełniające środek, ciemnoróżowe z żółtymi końcówkami. Rośliny mają ładny pokrój, dobrze się krzewią i intensywnie kwitną. Zdobią kwiatostanami od połowy lata do pierwszych przymrozków.

Dalia (Dahlia) Dalina® Maxi Starburst Pink
Dalia Dalina® Maxi Starburst Pink, fot. Fleuroselect

Dalia Hypnotica® Candy Corn

Hodowca i zgłaszający: Dümmen Orange

Odmiana ta zwraca uwagę barwą pełnych kwiatostanów – są one żółto-pomarańczowo-czerwone i to one mają przyciągać uwagę klientów detalicznych. Dalia ta rośnie średnio silnie. Można ja uprawiać w większych pojemnikach (samodzielnie lub w kompozycjach) oraz na rabatach. Rośliny kwitną całe lato.

Dalia Hypnotica® Candy Corn
Dalia Hypnotica® Candy Corn, fot. Fleuroselect

Osteospermum (Osteospermum) Sunny® Klaudia

Hodowca i zgłaszający: Beekenkamp Plants

Odmiana o urzekających kwiatostanach zmieniających barwę w trakcie rozwoju. Kwiaty języczkowate początkowo są białe, a następnie stają się jasnoróżowe. Ich nasada i środek kwiatostanu są intensywnie purpurowe, co stanowi ładny kontrast. Kwiatostany są dość duże, a rośliny mają ładny, regularny pokrój. Rośliny kwitną długo – przez całe lato – i obficie.

Osteospermum Sunny® Klaudia o różowych kwiatostanach
Osteospermum Sunny® Klaudia, fot. Fleuroselect

Petunia ogrodowa (Petunia xhybrida) Painted Love Purple

Hodowca i zgłaszający: Syngenta Flowers

Przenikające się barwy – biel, róż i purpura – sprawiają, że kwiaty wyglądają jakby były pomalowane akwarelami. Kolor kwiatów jest trwały i nie zmienia się pod wpływem np. wysokiej temperatury. Rośliny świetnie się prezentują zarówno posadzone pojedynczo, jak i w kompozycjach. Ich pokrój jest zwarty, regularny. Odmiana Painted Love Purple dobrze znosi różne warunki atmosferyczne, zdobiąc całe lato swoimi „magnetyzującymi” kwiatami.

Petunia ogrodowa Painted Love Purple o kwiatach jak malowane pędzlem
Petunia ogrodowa Painted Love Purple, fot. Fleuroselect

Na podstawie informacji Fleuroselect

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.