Poinsecja na czas Adwentu

wieniec adwentowy z poinsecji
fot. Stars Unite Europe

Dla wielu osób tygodnie poprzedzające Boże Narodzenie są niezwykle stresujące. Odbywając jedno spotkanie po drugim trudno się zatrzymać i poczuć magię Adwentu. Pielęgnowanie tradycji i rytuałów z dzieciństwa jest jednak niezwykle ważne. Wieńce i kalendarze adwentowe należą do jednych z najważniejszych bożonarodzeniowych zwyczajów. Tworzą nastrój świętowania, napełniają serca oczekiwaniem i przywracają okresowi świątecznemu jego kontemplacyjny charakter. Eksperci Stars for Europe (SfE) przedstawiają pomysły na kalendarze adwentowe i wieńce z poinsecją, które z pewnością przywołają wspomnienia i przywrócą magię świąt.


Pomysł na efektowny wieniec adwentowy na każdy gust
Od XIX wieku w większości europejskich krajów wieniec adwentowy jest integralną częścią okresu poprzedzającego Boże Narodzenie. Na początku wieńce były ozdobione 24 świecami, ale dziś zazwyczaj są to cztery, po jednej na każdą niedzielę adwentu. Bez względu od preferowanego stylu, np. klasycznego czy nowoczesnego, poinsecja sprawia, że każdy wieniec się wyróżnia i jest wyjątkowy.

wieniec adwentowy z poinsecji
fot. Stars Unite Europe
wieniec adwentowy z poinsecji
fot. Stars Unite Europe
wieniec adwentowy z poinsecji
fot. Stars Unite Europe

Naturalny, klasyczny wieniec
Naturalna, wolnostojąca dekoracja: szyszki świerku i jodły, eczeweria, owoce dzikiej róży, gałązki zimozielonych krzewów, cięte kwiatostany poinsecji i cztery świece stożkowe w złotych świecznikach zdobią ten wieniec adwentowy w klasycznych kolorach Bożego Narodzenia – czerwonym i zielonym.

wieniec adwentowy z poinsecji
fot. Stars Unite Europe

Efektowny wieniec z poinsecji w klimacie retro
Adwentowa aranżacja nie zawsze musi być udekorowana w sposób klasyczny lub świąteczny, czego dowodzi ten wieniec utrzymany w klimacie retro z lat 70. Do wykonania tego inspirowanego flokati wieńca z poinsecji potrzebna jest taca lub talerz, dwa, różnej wielkości słomiane wianki, futrzane wykończenie, naczynie, ziemia, poinsecje, ozdobne szpilki, gorący klej i pistolet do klejenia, suszone kwiaty do dekoracji takie jak eukaliptus, oset górski (Carlina acualis), miesiącznica (Lunaria) i suchlin (Rhodanthe) oraz szpilki do mchu, patyczki podtrzymujące rośliny, świece i świeczniki.

wieniec adwentowy poinsecje gwiazda betlejemska
fot. Stars Unite Europe

Romantyczny wieniec w stylu vintage
Ten romantyczny wieniec adwentowy w stylu vintage z ciętymi poinsecjami i świecami w ciepłych odcieniach różu jest niezwykle oryginalny i łatwy do wykonania. Najpierw pokryj słomianą ramę wieńca mchem, a następnie dodaj zielone liście, barwiony eukaliptus, małe szyszki i miniaturowe bombki. Następnie przymocuj do wieńca cztery świece filarowe i włóż osiem probówek. Do probówek wlej wodę i umieść w nich cięte poinsecje. Na koniec zawiąż aksamitne wstążki wokół świec i ustaw wieniec na zabytkowej paterze.

wieniec adwentowy z poinsecji gwiazda betlejemska
fot. Stars Unite Europe

Elegancki naturalny wieniec w jesiennych odcieniach
Ten wieniec adwentowy w jesiennych odcieniach odbiega od klasycznej, świątecznej zieleni. Jego podstawę stanowi słomiana, umieszczona na tacy baza, pokryta suszonymi kwiatostanami hortensji. W centrum wieńca posadzono kremowe, miniaturowe poinsecje, a całość ozdobiono bombkami i czterema, białymi świeczkami w miedzianych świecznikach. Ostrokrzew i spryskane na złoty kolor kłosy i trawy nadają świąteczny akcent kompozycji.

wieniec adwentowy z gwiazdy betlejemskiej poinsecji
fot. Stars Unite Europe

Nowoczesny wieniec w stylu skandynawskim
Ta efektowna kompozycja adwentowa w stylu skandynawskim jest nowoczesną alternatywą dla klasycznego, okrągłego wieńca. Minimalistyczna, wykonana z drewnianych kołków gwiazda pięknie komponuje się z czerwonymi przylistkami poinsecji. Ta aranżacja jest również bardzo prosta do wykonania.

wieniec adwentowy z poinsecji
fot. Stars Unite Europe

Więcej inspiracji na stronie https://www.starsuniteeurope.eu/pl

Na podstawie informacji kampanii unijnej Stars Unite Europe

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.