Znamy zwycięzcę!

FleuroStar Award Ceremony
fot. Fleuroselect

W trzecim dniu tegorocznych dni otwartych firm hodowlano-nasiennych FlowerTrials® (16 czerwca) w siedzibie firmy Dümmen Orange ogłoszono wyniki konkursu FleuroStar, odbywającego się pod egidą organizacji Fleuroselect. Nagroda trafiła na ręce firmy Florensis za petunię ogrodową Bee’s Knees. Wręczyli ją Karol Pawlak – prezes Fleuroselectu i Ann Jennen – sekretarz generalny tej organizacji.


Niezależna grupa ponad 30 sędziów-ekspertów z branży – hodowców, producentów materiału wyjściowego, hodowców, sprzedawców detalicznych, dziennikarzy branżowych i ekspertów ds. marketingu – oceniła zgłoszone do konkursu odmiany pod kątem potencjału wizualnego i handlowego w punkcie sprzedaży https://szkolkarstwo.pl/kwiaciarstwo/ktora-odmiana-powtorzy-sukces-begonii-iconia-aroma-peach/.
W ocenie jury, petunia ogrodowa Bee’s Knees to „nowy wzorzec dla żółtych petunii, o niesamowitych, przyciągających wzrok żółtych kwiatach”. Zdjęcia nie oddają intensywności tej barwy. Tolerancja na warunki atmosferyczne sprawia, że ​​ta nowość jest wyjątkowa i dobrze prezentuje się zarówno w małych doniczkach, jak i w większych pojemnikach.
Nazwa Bee’s Knees wywodzi się od amerykańskiego określenia na coś najlepszego, wspaniałego, „wymiatającego”. Petunia ta kwitnie bardzo intensywnie i przez cały sezon, zachowując atrakcyjny kolor kwiatów niezależnie od warunków atmosferycznych. Rośliny te znoszą upał i dobrze regenerują się po intensywnych opadach deszczu, ponadto dobrze się krzewią i nie sprawiają kłopotów w uprawie. Można je uprawiać w pojemnikach oraz na kwietnikach.

fot. Fleuroselect
fot. Fleuroselect

Zwycięska odmiana otrzyma znaczne wsparcie marketingowe – w przyszłym roku organizator konkursu przeprowadzi kampanię promocyjną w międzynarodowym handlu i w mediach społecznościowych oraz będzie promował ją na targach i wydarzeniach branżowych. Inni kluczowi gracze z branży również oferują wsparcie w promowaniu zwycięzcy FleuroStar.
Petunia ogrodowa Bee’s Knees z Florensis rywalizowała z alstremerią Colorita® Claressa (Royal van Zanten), begonią królewską SpaceStar Maia (Beekenkamp), kalibrachoą Fancy Francy (Selecta one), dalią ogrodową Hypnotica® Rose Swirl (Dümmen Orange), ubiorkiem Mermaid Lavender (Syngenta Flowers) i lantaną Tropic Lantana Ibis (Brandkamp).

Na podstawie informacji Fleuroselect

[s4u_pp_featured_products per_row="2"]

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.