Znamy zwycięzcę!

FleuroStar Award Ceremony
fot. Fleuroselect

W trzecim dniu tegorocznych dni otwartych firm hodowlano-nasiennych FlowerTrials® (16 czerwca) w siedzibie firmy Dümmen Orange ogłoszono wyniki konkursu FleuroStar, odbywającego się pod egidą organizacji Fleuroselect. Nagroda trafiła na ręce firmy Florensis za petunię ogrodową Bee’s Knees. Wręczyli ją Karol Pawlak – prezes Fleuroselectu i Ann Jennen – sekretarz generalny tej organizacji.


Niezależna grupa ponad 30 sędziów-ekspertów z branży – hodowców, producentów materiału wyjściowego, hodowców, sprzedawców detalicznych, dziennikarzy branżowych i ekspertów ds. marketingu – oceniła zgłoszone do konkursu odmiany pod kątem potencjału wizualnego i handlowego w punkcie sprzedaży https://szkolkarstwo.pl/kwiaciarstwo/ktora-odmiana-powtorzy-sukces-begonii-iconia-aroma-peach/.
W ocenie jury, petunia ogrodowa Bee’s Knees to „nowy wzorzec dla żółtych petunii, o niesamowitych, przyciągających wzrok żółtych kwiatach”. Zdjęcia nie oddają intensywności tej barwy. Tolerancja na warunki atmosferyczne sprawia, że ​​ta nowość jest wyjątkowa i dobrze prezentuje się zarówno w małych doniczkach, jak i w większych pojemnikach.
Nazwa Bee’s Knees wywodzi się od amerykańskiego określenia na coś najlepszego, wspaniałego, „wymiatającego”. Petunia ta kwitnie bardzo intensywnie i przez cały sezon, zachowując atrakcyjny kolor kwiatów niezależnie od warunków atmosferycznych. Rośliny te znoszą upał i dobrze regenerują się po intensywnych opadach deszczu, ponadto dobrze się krzewią i nie sprawiają kłopotów w uprawie. Można je uprawiać w pojemnikach oraz na kwietnikach.

fot. Fleuroselect
fot. Fleuroselect

Zwycięska odmiana otrzyma znaczne wsparcie marketingowe – w przyszłym roku organizator konkursu przeprowadzi kampanię promocyjną w międzynarodowym handlu i w mediach społecznościowych oraz będzie promował ją na targach i wydarzeniach branżowych. Inni kluczowi gracze z branży również oferują wsparcie w promowaniu zwycięzcy FleuroStar.
Petunia ogrodowa Bee’s Knees z Florensis rywalizowała z alstremerią Colorita® Claressa (Royal van Zanten), begonią królewską SpaceStar Maia (Beekenkamp), kalibrachoą Fancy Francy (Selecta one), dalią ogrodową Hypnotica® Rose Swirl (Dümmen Orange), ubiorkiem Mermaid Lavender (Syngenta Flowers) i lantaną Tropic Lantana Ibis (Brandkamp).

Na podstawie informacji Fleuroselect

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.