Bratki Delta® Pro – do produkcji „w punkt”

Bratki z grupy Delta® Pro
Bratki z grupy Delta® Pro, fot. Syngenta Flowers

Firma Syngenta Flowers, jeden z największych na świecie hodowców roślin ozdobnych i producentów ich materiału wyjściowego, wprowadza na rynek grupę Delta® Pro bratka ogrodowego (Viola x wittrockiana). Linia bratków Delta® Pro będzie miała swój oficjalny debiut podczas pokazów Spring Trials w Apeldoorn w Niderlandach w dniach 2–3 marca 2023 r.


Dwa lata temu grupa Delta® bratka ogrodowego, licząca 30 odmian, świętowała 25 lat na rynku. Zdobyła ona uznanie producentów m.in. dzięki wyrównanemu wzrostowi, przewidywalnemu czasowi produkcji oraz dużym kwiatom. Bratki te są przydatne zarówno do uprawy wiosennej, jak i – ze względu na tolerancję na wysoką temperaturę latem – do produkcji jesiennej.

Premiera

W tym roku premierę ma grupa Delta® Pro bratków, której przedstawicielki mają być najlepszym wyborem dla producentów ze względu na wyrównane wzrost i kwitnienie (wszystkie rośliny z danej partii kwitną jednocześnie), co znacznie ułatwia planowanie uprawy. Rośliny te charakteryzują się silnym systemem korzeniowym, co jest szczególnie ważne latem.

Gwarantuje to uzyskanie ładnego towaru finalnego jesienią, a dzięki temu wywiązanie się z zamówień. Ważną cechą odmian z grupy Delta Pro® jest dobre krzewienie się roślin od podstawy, dzięki czemu szybko zapełniają one doniczkę.
Mocne rośliny zdobią bardzo okazałe (o średnicy ponad 7 cm), atrakcyjnie zabarwione kwiaty, które znakomicie znoszą transport.

Bratki Delta® Pro 'Lavender Blue Shades' o fioletowych kwiatach
Bratek Delta® Pro 'Lavender Blue Shades’, fot. Syngenta Flowers

Precyzyjna produkcja była celem naszych hodowców od lat. Skupili się oni na odświeżeniu genetyki bratków Delta® o najkrótszym czasie uprawy. Dzięki temu ogrodnicy mogą dobrze zaplanować produkcję, z przewidywalnym i pewnym terminem uzyskania towaru finalnego – całej partii w jednym czasie. Oferujemy grupę roślin obejmującą wszystkie kolory bratków i ich mieszanki do sprzedaży wiosennej i jesiennej, z takim samym schematem uprawy – mówi Marianne Sela, dyrektor ds. globalnego rozwoju nasion w firmie Syngenta Flowers.

Bratki Delta® Pro dla miasta

Bratki Delta® są polecane także na tereny zieleni miejskiej. Wszystkie kolory kwiatów dobrze wpasują się w każde otoczenie. Wprowadzamy Delta® Pro z czterema mieszankami odmian, ale można też tworzyć własne „miksy”. Dzięki temu, że rośliny kwitną w jednym terminie, każda mieszanka będzie udana – mówi Mike Murgiano, Global Strategic Portfolio Manager w Syngenta Flowers. Firma ta ma 40-letnie doświadczenie  w produkcji najwyższej jakości nasion bratka, o najlepszych w branży wskaźnikach kiełkowania i jednorodności.

Asortyment

Obecnie w asortymencie Delta® Pro znajduje się 16 pojedynczych kolorów. Siedem jednolitych, osiem z kontrastującymi plamami i nowatorska Delta® Pro ‘Lavender Blue Shades’. Zachwyciły mnie zwłaszcza odmiany Delta® Pro ‘Clear Red’ i Delta® Pro ‘Clear Orange’ – te „kolory” były zawsze trudne w produkcji. Ciekawie zapowiadają się też niedostępne dotychczas kolory. Pewność kwitnienia i trwałość są najważniejszymi cechami nowej grupy bratków – informuje właściciel niemieckiego gospodarstwa Hecker Gartenbau.

Bratek Delta® Pro 'Clear Orange' o pomarańczowych kwiatach
Bratek Delta® Pro 'Clear Orange’, fot. Syngenta Flowers
Bratki Delta® Pro 'Clear Red o czerwonych kwiatach
Bratek Delta® Pro 'Clear Red’, fot. Syngenta Flowers

W firmie Lösslin w Niemczech testowano 15 odmian z grupy Delta® Pro. Wszystkie zakwitły równomiernie. Dla jej właściciela najatrakcyjniejszą kreacją jest Delta® Pro ‘Violet & White’. Rośliny znakomicie poradziły sobie w upalne lato – pozostawały zwarte i mocne. Niemal nie było potrzeby używania produkcji retardantów, co jest także oszczędnością kosztów.

Bratek Delta® Pro 'Violet & White' o fioletowo-białych kwiatach
Bratek Delta® Pro 'Violet & White’, fot. Syngenta Flowers

Na podstawie materiałów prasowych Syngenta Flowers

O bratkach pisaliśmy też w tym artykule

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.