Bratki Delta® Pro – precyzja produkcji i jeszcze lepsza jakość

Bratki Delta Pro logotyp

Delta® to jedna z najlepiej rozpoznawalnych na świecie marek w obrębie asortymentu roślin ozdobnych i najczęściej uprawiana seria wielkokwiatowych bratków. Jej hodowca, firma Syngenta Flowers, wciąż udoskonala tę ofertę i właśnie wprowadza kolejne ulepszenie dotychczasowej genetyki – serię Delta® Pro. Wyróżnia się ona znakomitym krzewieniem się zwartych roślin od samej podstawy i wyjątkowym wyrównaniem poszczególnych odmian („kolorów”), które zakwitają prawie jednocześnie i umożliwiają precyzyjniejsze planowanie produkcji oraz sprzedaży.

baner reklamowy Syngenta bratki Delta ProCiągły rozwój przebojowej serii

Heterozyjna seria Delta® bratka (Viola ×wittrockiana) pojawiła się w 1995 roku i podbiła świat dzięki korzystnemu pokrojowi roślin, wielkości kwiatów, wczesnemu kwitnieniu, dobremu wyrównaniu oraz uniwersalnemu zastosowaniu – zarówno do produkcji w cyklu wiosennym, jak i jesiennym.
Te zalety wyróżniają bratki Delta® w uprawie i obrocie, podobnie jak trwałość roślin, a także stabilność odmian w kolejnych latach – podkreśla Bartłomiej Pierzchalski, specjalista z firmy Syngenta Flowers.
Robbie Gieslink, który w tym przedsiębiorstwie zajmuje się hodowlą bratków, mówi, że odmiany z serii Delta® stale podlegały i wciąż podlegają ulepszaniu. Taka strategia pozwala utrzymać standardy najwyższej jakości i prowadzi do umacniania marki.

Bratki Delta® Pro 'Deep Blue with Blotch'
Bratki Delta® Pro 'Deep Blue with Blotch’, fot. Syngenta Flowers

Delta® Pro – nowa generacja

W 2023 roku Syngenta Flowers wprowadza na międzynarodowy rynek nową serię – Delta® Pro jako dalsze udoskonalenie dotychczasowej genetyki – z korzyścią dla producentów i sprzedawców bratków, a także konsumentów.
Rośliny charakteryzuje idealne krzewienie się od samej podstawy i typowy zwarty pokrój oraz krótkie szypułki kwiatowe – wszystko to ogranicza potrzebę stosowania retardantów – a ponadto mocny system korzeniowy.
Bartłomiej Pierzchalski zwraca też szczególną uwagę na wyrównanie serii pod względem terminu zakwitania odmian – różnice pomiędzy poszczególnymi „kolorami” wynoszą najwyżej 5 dni. Produkcja może być dzięki temu bardziej programowalna – Delta® Pro pozwala na precyzyjniejsze planowanie sprzedaży kwitnących bratków, które można szybciej przygotować do handlu.

Odmiana Delta® Pro 'Lavender Blue Shades' bratka
Odmiana Delta® Pro 'Lavender Blue Shades’, fot. Syngenta Flowers

Szesnaście wczesnych odmian z najwyższej półki

W serii Delta® Pro dostępnych jest obecnie 16 odmian, w tym żółta z oczkiem (Yellow with Blotch), żółta (Clear Yellow), żółta z czerwoną flagą (Yellow with Red Wing), pomarańczowa (Clear Orange), biała (Clear White), lilafioletowa z efektem melanżu barwnego (Lavender Blue Shades).

Odmiana Delta® Pro 'Yellow with Red Wing' bratka
Odmiana Delta® Pro 'Yellow with Red Wing’, fot. Syngenta Flowers
Odmiana Delta® Pro 'Clear Light Blue' bratka
Odmiana Delta® Pro 'Clear Light Blue’, fot. Syngenta Flowers
Odmiana Delta® Pro 'Clear Orange' bratka
Odmiana Delta® Pro 'Clear Orange’, fot. Syngenta Flowers
Odmiana Delta® Pro 'Clear True Blue' bratka
Odmiana Delta® Pro 'Clear True Blue’, fot. Syngenta Flowers
Odmiana Delta® Pro 'Clear Lemon'
Odmiana Delta® Pro 'Clear Lemon’, fot. Syngenta Flowers

Wszystkie one mają liczne, okazałe kwiaty (o średnicy 7,5 cm), skierowane ku górze – „patrzące” na klienta i bardzo dobrze prezentujące się w punkcie sprzedaży detalicznej oraz później, na rabacie czy w skrzynce balkonowej.
Wyjątkowa wczesność odmian z serii Delta® Pro sprawia, że spośród wielkokwiatowych bratków dostępnych na rynku są one „najszybsze” do wyprodukowania w uprawie wiosennej (a także jesiennej).

Szczegółowa oferta dostępna tu

logotyp Delta Pro

Materiał Partnera – firmy Syngenta Flowers

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.