Nagroda Zielone Miasto Europy w zasięgu Polaków. Warto się zgłosić

Przed nami kolejna edycja konkursu Zielone miasto Europy. To już 4 raz kiedy najbardziej „zielone” rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne będą konkurować o tę prestiżową nagrodę. Na pewno nie powinno zabraknąć polskich kandydatów. Zapraszamy do ich zgłaszania i nominowania.

To już czwarta edycja konkursu Green Cities Europe Award. Jak co roku organizuje go Europejskie Stowarzyszenie Szkółkarskie (ENA). W Polsce za organizację tego wydarzenia odpowiada Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni

Jest to ogromna szansa na promocję miasta, w którym zrealizowano nagrodzony projekt, jak i samych projektantów, wykonawców czy inwestorów. Organizatorzy rozpoczęli już proces zgłaszania polskich kandydatów do tej prestiżowej nagrody.

Zielone Miasto Europy. Jak i do kiedy zgłosić kandydata?

Kandydata do konkursu zgłaszamy wypełniając formularz zgłoszeniowy: Formularz Zgłoszeniowy_Konkurs Green Cities Europe Award 2024-pl

Należy do wysłać do do 8 października 2024 drogą mailową na adres: monika.zuk@zszp.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć fotografie, wizualizacje lub filmy. Maksymalnie 15 plików. Organizator wymaga skorzystania z systemu lub platformy udostępniania plików np wetransfer.com.

Czym jest konkurs Zielone Miasto Europy?

Ten zapoczątkowany w 2021 roku konkurs ma na celu propagowanie „zielonych” rozwiązań w kształtowaniu tkanki miejskiej. Promocję miejskiej zieleni i ekologicznych rozwiązań urbanistycznych.

ZIelone Miasto Europy 2023. Basecamp Lyngby. Widok na zielony dach
Zdobywca ubiegłorocznej nagrody. Basecamp Lyngby, Dania. Fot. Green Cities Europe

Jakie projekty będą najwyżej oceniane?

Filarem będzie bioróżnorodność oraz odpowiedni dobór i pochodzenie roślin. Jednocześnie jury będzie oceniać korzyści jakie dany projekt lub realizacja przynosi lokalnej społeczności, środowisku naturalnemu, klimatowi i ekonomii,. Pod uwagę będą brane materiały i technologia w której został zrealizowany dany projekt.
Wszystkie szczegóły i warunki dostępne są na stronie organizatora.

Kto może się zgłaszać?

Zgłaszać mogą się gminy, urzędy, zarządy zieleni miejskiej i inni inwestorzy. Zgłoszenia przyjmowane są tez od pracowni architektonicznych, urbanistycznych, wykonawców i projektantów zieleni miejskiej.

Spośród nadesłanych kandydatów, jury każdego kraju, w tym Polski, wyłoni jednego kandydata. Będzie on reprezentował swój kraj na stopniu międzynarodowym i będzie ubiegał się o prestiżową nagrodę: europejskie trofeum Green Cities Europe Award. Nagroda zostanie wręczona podczas ceremonii na targach IPM ESSEN w styczniu 2025.

Zielone Miasto Europy i polskie sukcesy

Organizatorzy zachęcają do licznego zgłaszania projektów by powalczyć o nagrodę i zaprezentować nasze rodzime pomysły na szerszym forum.

Przypominamy, że możemy poszczycić się już pierwszym sukcesem jakim było zajęcie drugiego miejsca przez projekt Czyżyny Park Avia w roku 2022.

Przypominamy nagroda Zielone Miasto Europy czeka!
Zgłoszenia do 8 października drogą mailową: monika.zuk@zszp.pl

Jeśli chcecie wiedzieć kto wygrał w ubiegłym roku to zapraszamy do artykułu: Zielone Miasto Europy 2023. Przyznane nagrody i zwycięskie projekty

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.