Wycieczka botaniczna w Karpaty Rumuńskie

rodzima flora Karpat w Rumunii

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bylinowe (ISU) zaprasza na wycieczkę botaniczną w Karpaty Rumuńskie, która odbędzie się w czerwcu 2023 r.


Aquilegia transsilvanica, Aconitum aff. tauricum, Campanula alpina, Dianthus glacialis, Veratrum album, Soldanella pusilla i Rhododendron myrtifolium to jedne z roślin naturalnie występujących w Rumuńskich Karpatach. Z tamtejszym światem flory uczestników zapozna przewodnik botaniczny Geir Moen, który zabierze wszystkich w Karpaty Południowe (zwane także Alpami Siedmiogrodzkimi). Wycieczki odbędą się w dwóch terminach: 12-17 czerwca 2023 r. i 19-24 czerwca 2023 r. W każdej może wziąć udział maksymalnie 15 osób – decydująca będzie kolejność zgłoszeń.
Zapierające dech w piersiach widoki na góry są gwarantowane na najpiękniejszej drodze w Rumunii. Droga prowadzi bezpośrednio przez najwyższe góry Rumunii. Warto również zobaczyć zbiornik Vidraru i jezioro polodowcowe Balea, gdzie grupa wycieczkowa spędzi noc. Program i dokumenty do rejestracji można pobrać tu https://www.isu-perennials.org/en/botanical-excursions.html
Więcej informacji: info@isu-perennials.org.

Na podstawie informacji ISU

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.