Czy ROOTZ zapuści korzenie w sercu europejskiego szkółkarstwa?

Budynek ROOTZ. Wizualizacja projektu
Fot. BCT Partners BV - Zundert

Czy ROOTZ zapuści korzenie i stanie się nową nazwą dla centrum biznesowego Treeport? A może raczej stanie się bijącym „zielonym” sercem tego centrum (BCT — Business Centre Treeport)?
Na pewno kompleks będzie innowacyjny, ekologiczny i odzwierciedlający odpowiedzi na czekające europejskich szkółkarzy wyzwania.
Poznajmy ich plany i przekonajmy się sami. 

Centrum biznesowe BCT mieści się na południe od holenderskiej Bredy, tuż przy granicy z Belgią. Centrum BCT ma ambicję stać się sercem europejskiego szkółkarstwa. Z tego względu powstający nowy kompleks ROOTZ (skrót: Ruimte voor Onderzoek en Ontmoeting met Treeport Zundert — Przestrzeń do badań i spotkań z Treeport Zundert) zlokalizowany będzie w środku parku mającego kształt serca.

To nie jedyny symbol łączności z przyrodą oraz poczucia konieczności funkcjonowania w harmonii z nią. Już sama konstrukcja budynku, która powstaje z drewna i naturalnych materiałów na to wskazuje. Wyraża harmonię i połączenie z naturą. budynek ROOTZ - xielony dach

Ten wielofunkcyjny budynek będzie mieścił restaurację, przestrzeń wystawienniczą materiału szkółkarskiego, powierzchnie biurowe, sale wykładowe, miejsca do nauki i laboratoria. Pomieszczenia zaprojektowano w spośród modułowy. Tak, by dowolnie zmieniać układ pomieszczeń. Elastycznie dopasowując je do bieżących potrzeb.

Firma związana z uprawą drzew podkreśliła to, eksponując w dużym atrium wyjątkowe drzewa. Są one widoczne niemal z każdego miejsca budynku.

Centrum będzie zajmowało się badaniami nad roślinami, rolnictwem wertykalnym, robotyką, budownictwem z zastosowaniem materiałów pochodzenia roślinnego. Dodatkowo badacze będą się też zajmować analizą wody i gleby oraz innymi badaniami.

Budynek ROOTZ. Wizualizacja atrium
Fot. BCT Partners BV – Zundert

Jednocześnie udało się zainteresować założeniami tego centrum różne organizacje edukacyjne, co na pewno spowoduje, że potencjał ROOTZ zostanie w pełni wykorzystany.

Zatem wiele więc wskazuje, że nazwa ROOTZ, którą to wymyślił Mark Leenaerts, przyjmie się, a działalność centrum rozwinie i wyda imponujące owoce.
Trzymajmy kciuki!

O tym zaś gdzie bije puls polskiej zielonej branży możemy przeczytać w jednym z naszych wcześniejszych artykułów.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.