Floks ‘Olympus’ najlepszą nowością PLANTARIUM| GROEN-Direkt 2022

Zwycięzcy konkursów targów PLANTARIUM| GROEN-Direkt 2022, fot. mat. pras. PLANTARIUM| GROEN-Direkt

Zdobywcą tytułu najlepszej nowości odbywających się 24 i 25 sierpnia br. w Niderlandach targów PLANTARIUM| GROEN-Direkt 2022 został floks wiechowaty (Phlox paniculata) ‘Olympus’PBR, zgłoszony do konkursu przez firmy Rijnbeek & Son Perennials BV z Boskoop i Compass Plants BV z Hillegom, obie z Niderlandów.

Zdaniem jury, składającego się z członków KVBC (Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego z Boskoop), floks ‘Olympus’PBR ma uderzające barwne liście i czerwone młode pędy, które dobrze współgrają z fioletowymi kwiatami z jasnym oczkiem. Doskonale nadaje się zarówno do sadzenia w prywatnych ogrodach, jak i na publicznych terenach zieleni. Rośliny są zdrowe i atrakcyjnie się prezentują – podsumowało jury. Odmiana ta ma osiągać wysokość 55-70 cm i kwitnąć od końca czerwca do sierpnia. Pierwsze kremowe obrzeżenia liści pojawiają na młodych roślinach, gdy osiągną wysokość około 10 cm. W przeciwieństwie do znanych odmian tego gatunku o barwnych liściach, floks ‘Olympus’PBR ma charakteryzować się wyjątkową powtarzalnością tej cechy, co przekłada się na jednolity wygląd partii produkowanego materiału.

Floks wiechowaty ‘Olympus’ – barwne liście i pędy, fot. mat. pras. PLANTARIUM| GROEN-Direkt
Floks wiechowaty ‘Olympus’ – barwne liście i pędy, fot. mat. pras. PLANTARIUM| GROEN-Direkt
 Floks wiechowaty ‘Olympus’ – kwiaty, fot. mat. pras. PLANTARIUM| GROEN-Direkt
Floks wiechowaty ‘Olympus’ – kwiaty, fot. mat. pras. PLANTARIUM| GROEN-Direkt

Oprócz złotego medalu za najlepszą nowość, jury przyznało również srebrne medale siedmiu roślinom i brązowe medale kolejnym jedenastu nowościom. Łącznie oceniano w tym roku 38 nowych roślin (z 46 pierwotnie zgłoszonych).

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.