Jak sprawdza się Kubota RTV X-1110 w pracy?

pojazd użytkowy Kubota w szkółce
fot. R. Mordaka

Kilka miesięcy temu poznaliśmy zwycięzców Wielkiej Loterii Jubileuszowej „P jak Prenumerata” zorganizowanej przez firmę Plantpress. Nagroda główna – pojazd użytkowy RTV X-1110 ufundowany przez firmę Kubota – trafiła do Radosława Mordaki, który razem z ojcem Grzegorzem prowadzi rodzinne gospodarstwo ogrodnicze w Łagiewnikach k. Tomaszowa Mazowieckiego.
Powierzchnia upraw w tym gospodarstwie wynosi w sumie niespełna 2 ha. Większość tego areału przeznaczona jest na uprawę roślin ozdobnych (głównie roślin iglastych, m.in. żywotników, jałowców, cyprysików – zarówno w gruncie, jak i w pojemnikach), pozostała część – na plantację truskawek, kierowanych na świeży rynek. Jak podkreśla Grzegorz Mordaka, długo myślał o zakupie podobnego pojazdu, dlatego wygrana ucieszyła go podwójnie. Od momentu wręczenia kluczyków w maju br., pojazd użytkowy Kubota RTV x-1110 przejechał już ponad 400 km. Jego właściciele podkreślają jego niezwykłą użytkowość. Służył nam do przewożenia truskawek z plantacji, transportu wykopanych krzewów z bryłą korzeniową, a nawet przewożenia klientów. Korzystamy z niego codziennie nawet przy innych pracach, które trzeba wykonać w gospodarstwie, np. do przewożenia opryskiwaczy i środków ochrony roślin, nawozów, betonowych bloczków do utwardzenia powierzchni w szkółce i tym podobnych. Pojazd jest niewielki, zwrotny, a dzięki napędowi na wszystkie cztery koła radzi sobie nawet na bardziej grząskim terenie, np. po intensywnych opadach deszczu. Został zarejestrowany, więc może się przemieszczać po drogach publicznych, ale w naszym wypadku są to przejazdy między polami – informował pan Grzegorz. Jego możliwości są o tyle większe, że egzemplarz ten został wyposażony w zaczep do przyczepy, którą podpina się dosyć często.
Pojazd użytkowy RTV-X1100 wyposażony jest w 3-cylindrowy wysokoprężny silnik o pojemności 1140 cm3 i o mocy 24,8 KM. Napęd na wszystkie cztery koła przenoszony jest bezstopniowo za pomocą hydrostatu. Jego ładowność wynosi ok. 600 kg. Już w wersji standardowej ma hydrauliczny system wywrotu i wspomaganie kierownicy.

wykopane krzewy z balotem zapakowane na pojazd użytkowy Kubota
Pojazd Kubota RTV X-1110 służy m.in. do zwożenia wykopanych roślin ze szkółki, fot. R. Mordaka
Kubota RTV X-1110 jako pojazd do przewożenia akcesoriów na terenie gospodarstwa
Kubota RTV X-1110 ma ładowność ok. 600 kg, fot. R. Mordaka
Pojazd-wielofunkcyjny-Kubota RTV X-1110
Kubota RTV X-1110 jest pojazdem wielofunkcyjnym, fot. R. Mordaka

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj