Jak sprawdza się Kubota RTV X-1110 w pracy?

pojazd użytkowy Kubota w szkółce
fot. R. Mordaka

Kilka miesięcy temu poznaliśmy zwycięzców Wielkiej Loterii Jubileuszowej „P jak Prenumerata” zorganizowanej przez firmę Plantpress. Nagroda główna – pojazd użytkowy RTV X-1110 ufundowany przez firmę Kubota – trafiła do Radosława Mordaki, który razem z ojcem Grzegorzem prowadzi rodzinne gospodarstwo ogrodnicze w Łagiewnikach k. Tomaszowa Mazowieckiego.
Powierzchnia upraw w tym gospodarstwie wynosi w sumie niespełna 2 ha. Większość tego areału przeznaczona jest na uprawę roślin ozdobnych (głównie roślin iglastych, m.in. żywotników, jałowców, cyprysików – zarówno w gruncie, jak i w pojemnikach), pozostała część – na plantację truskawek, kierowanych na świeży rynek. Jak podkreśla Grzegorz Mordaka, długo myślał o zakupie podobnego pojazdu, dlatego wygrana ucieszyła go podwójnie. Od momentu wręczenia kluczyków w maju br., pojazd użytkowy Kubota RTV x-1110 przejechał już ponad 400 km. Jego właściciele podkreślają jego niezwykłą użytkowość. Służył nam do przewożenia truskawek z plantacji, transportu wykopanych krzewów z bryłą korzeniową, a nawet przewożenia klientów. Korzystamy z niego codziennie nawet przy innych pracach, które trzeba wykonać w gospodarstwie, np. do przewożenia opryskiwaczy i środków ochrony roślin, nawozów, betonowych bloczków do utwardzenia powierzchni w szkółce i tym podobnych. Pojazd jest niewielki, zwrotny, a dzięki napędowi na wszystkie cztery koła radzi sobie nawet na bardziej grząskim terenie, np. po intensywnych opadach deszczu. Został zarejestrowany, więc może się przemieszczać po drogach publicznych, ale w naszym wypadku są to przejazdy między polami – informował pan Grzegorz. Jego możliwości są o tyle większe, że egzemplarz ten został wyposażony w zaczep do przyczepy, którą podpina się dosyć często.
Pojazd użytkowy RTV-X1100 wyposażony jest w 3-cylindrowy wysokoprężny silnik o pojemności 1140 cm3 i o mocy 24,8 KM. Napęd na wszystkie cztery koła przenoszony jest bezstopniowo za pomocą hydrostatu. Jego ładowność wynosi ok. 600 kg. Już w wersji standardowej ma hydrauliczny system wywrotu i wspomaganie kierownicy.

wykopane krzewy z balotem zapakowane na pojazd użytkowy Kubota
Pojazd Kubota RTV X-1110 służy m.in. do zwożenia wykopanych roślin ze szkółki, fot. R. Mordaka
Kubota RTV X-1110 jako pojazd do przewożenia akcesoriów na terenie gospodarstwa
Kubota RTV X-1110 ma ładowność ok. 600 kg, fot. R. Mordaka
Pojazd-wielofunkcyjny-Kubota RTV X-1110
Kubota RTV X-1110 jest pojazdem wielofunkcyjnym, fot. R. Mordaka

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.