Niezawodny pomocnik w szkółce

Miniciągnik Kubota B2261 podczas pracy w szkółce
fot. I. Stelmasiewicz

W gospodarstwach produkujących rośliny ozdobne bardzo dobrze sprawdzają się miniciągniki. Są to pojazdy zwrotne, proste w obsłudze, wielozadaniowe. W Szkółce Drzew i Krzewów Ozdobnych „Pawica” z Czańca w woj. śląskim zaufano marce Kubota.


Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych „Pawica” to rodzinne gospodarstwo prowadzone jest obecnie już przez trzecie pokolenie ogrodników. Produkowane są w nim drzewa i krzewy liściaste i iglaste, w pojemnikach oraz w gruncie. Szkółkarze stawiają na sprawdzone rozwiązania, bo takie w perspektywie kilku kolejnych lat działalności okazują się najbardziej ekonomiczne.
W gospodarstwie korzystamy z ładowarki kołowej R420D, jestem z niej bardzo zadowolony. Maszyna jest prosta w obsłudze, niezawodna, godna polecenia. Dlatego podejmując decyzję o zakupie kolejnej maszyny postawiłem na tę markę Kubota – wyjaśnił Bartłomiej Pawica. Od 2 lat w szkółce pracuje miniciągnik B2261, który jest jedną z najczęściej używanych maszyn. Najczęściej są do niego podpinane przyczepy szkółkarskie i opryskiwacz podwieszany, ale możliwe jest też zaczepianie wielu różnych maszyn np. pługu, glebogryzarki czy wszelkich narzędzi hydraulicznych. Podnośnik tylny charakteryzuje się wysokim udźwigiem – do 970 kg. Nasza wersja wyposażona jest w szerokie opony, dzięki czemu bez stresu można wjeżdżać tym miniciągnikiem na kontenerownię – nie tworzą się koleiny, ani nie jest zdzierana mata szkółkarska – dodał szkółkarz.
Trzycylindrowy silnik o pojemności 1261 cm3, skrzynia mechaniczna, rzędowa pompa paliwowa, zbiornik na paliwo o pojemności 27 l – to tylko niektóre parametry miniciągnika Kubota B2261. Pojazd jest niezwykle zwrotny, a to dzięki funkcji Bi-Speed Turn, czyli zacieśniania zakrętu. Jednocześnie jest bezpieczny i stabilnie się go prowadzi, nawet na nierównym terenie. Wyposażony jest w międzyosiowy wałek odbioru mocy, co pozwala w prosty sposób przekształcić ten miniciągnik w kosiarkę.
Miniciągnik Kubota wpisuje się w pojęcie „sprzętu idealnego”, czyli takiego, który przypomina puzzle. Nawet kupując wersję podstawową, pojazd można wzbogacać o kolejne elementy i po czasie stworzyć optymalną dla danego gospodarstwa maszynę, dopasowaną do potrzeb. Dotychczasowy serwis tego sprzętu sprowadzał się do wymiany materiałów eksploatacyjnych, czyli filtrów i oleju. Ważną zaletą miniciągnika Kubota B2262 jest niskie spalanie.

Miniciągnik Kubota B2261 podczas pracy w szkółce
Miniciągnik Kubota B2261 charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, a jednocześnie dużą „mocą”, fot. I. Stelmasiewicz
Miniciągnik Kubota B2261 podczas pracy w szkółce
Szerokie opony umożliwiają wjeżdżanie na teren kontenerowni, fot. I. Stelmasiewicz
Miniciągnik Kubota B2261 podczas pracy w szkółce
Z możliwych sprzętów najczęściej doczepiane są przyczepy szkółkarskie, fot. I. Stelmasiewicz

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj