Niezawodny pomocnik w szkółce

Miniciągnik Kubota B2261 podczas pracy w szkółce
fot. I. Stelmasiewicz

W gospodarstwach produkujących rośliny ozdobne bardzo dobrze sprawdzają się miniciągniki. Są to pojazdy zwrotne, proste w obsłudze, wielozadaniowe. W Szkółce Drzew i Krzewów Ozdobnych „Pawica” z Czańca w woj. śląskim zaufano marce Kubota.


Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych „Pawica” to rodzinne gospodarstwo prowadzone jest obecnie już przez trzecie pokolenie ogrodników. Produkowane są w nim drzewa i krzewy liściaste i iglaste, w pojemnikach oraz w gruncie. Szkółkarze stawiają na sprawdzone rozwiązania, bo takie w perspektywie kilku kolejnych lat działalności okazują się najbardziej ekonomiczne.
W gospodarstwie korzystamy z ładowarki kołowej R420D, jestem z niej bardzo zadowolony. Maszyna jest prosta w obsłudze, niezawodna, godna polecenia. Dlatego podejmując decyzję o zakupie kolejnej maszyny postawiłem na tę markę Kubota – wyjaśnił Bartłomiej Pawica. Od 2 lat w szkółce pracuje miniciągnik B2261, który jest jedną z najczęściej używanych maszyn. Najczęściej są do niego podpinane przyczepy szkółkarskie i opryskiwacz podwieszany, ale możliwe jest też zaczepianie wielu różnych maszyn np. pługu, glebogryzarki czy wszelkich narzędzi hydraulicznych. Podnośnik tylny charakteryzuje się wysokim udźwigiem – do 970 kg. Nasza wersja wyposażona jest w szerokie opony, dzięki czemu bez stresu można wjeżdżać tym miniciągnikiem na kontenerownię – nie tworzą się koleiny, ani nie jest zdzierana mata szkółkarska – dodał szkółkarz.
Trzycylindrowy silnik o pojemności 1261 cm3, skrzynia mechaniczna, rzędowa pompa paliwowa, zbiornik na paliwo o pojemności 27 l – to tylko niektóre parametry miniciągnika Kubota B2261. Pojazd jest niezwykle zwrotny, a to dzięki funkcji Bi-Speed Turn, czyli zacieśniania zakrętu. Jednocześnie jest bezpieczny i stabilnie się go prowadzi, nawet na nierównym terenie. Wyposażony jest w międzyosiowy wałek odbioru mocy, co pozwala w prosty sposób przekształcić ten miniciągnik w kosiarkę.
Miniciągnik Kubota wpisuje się w pojęcie „sprzętu idealnego”, czyli takiego, który przypomina puzzle. Nawet kupując wersję podstawową, pojazd można wzbogacać o kolejne elementy i po czasie stworzyć optymalną dla danego gospodarstwa maszynę, dopasowaną do potrzeb. Dotychczasowy serwis tego sprzętu sprowadzał się do wymiany materiałów eksploatacyjnych, czyli filtrów i oleju. Ważną zaletą miniciągnika Kubota B2262 jest niskie spalanie.

Miniciągnik Kubota B2261 podczas pracy w szkółce
Miniciągnik Kubota B2261 charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, a jednocześnie dużą „mocą”, fot. I. Stelmasiewicz
Miniciągnik Kubota B2261 podczas pracy w szkółce
Szerokie opony umożliwiają wjeżdżanie na teren kontenerowni, fot. I. Stelmasiewicz
Miniciągnik Kubota B2261 podczas pracy w szkółce
Z możliwych sprzętów najczęściej doczepiane są przyczepy szkółkarskie, fot. I. Stelmasiewicz

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.