Złota Róża z Baden-Baden 2021

Rosa Eskelund ze zwycięską różą Royal EstelleTM, fot. Roses Forever ApS
Rosa Eskelund ze zwycięską różą Royal EstelleTM, fot. Roses Forever ApS

Rosenneuheitengarten Beutig to ogród pokazowy w niemieckim Baden-Baden, w którym co roku prezentowana jest setka najnowszych odmian róż ogrodowych. Rozarium zajmuje 3000 m2 na wzgórzach i ma cztery działy poświęcone różnym grupom tych roślin. Ogród czynny jest od połowy marca do połowy października, a środki na jego utrzymanie pochodzą od władz miasta oraz z symbolicznych opłat za wejście.


Każdego roku w czerwcu jury złożone z ekspertów z całego świata (w tym roku 45 osób z 11 krajów) wybiera najlepszą prezentowaną nową odmianę i nagradza prestiżowym tytułem „Złotej Róży z Baden-Baden”. Każda z nowości może otrzymać do 100 punktów w kategoriach: wrażenie ogólne (do 15 pkt.), atrakcyjność kwiatów i pąków kwiatowych (do 15 pkt.), odporność na choroby (do 15 pkt.), zapach (do 15 pkt.), wygląd liści (do 10 pkt.), urok (do 10 pkt.) oraz wygląd kwiatów w trakcie przekwitania (do 5 pkt.).
W tym roku oceniano 127 nowych kreacji od 29 hodowców. Zwyciężczynią została otrzymana przez Rosę Eskelund z Danii, właścicielkę firmy Roses Forever ApS, róża rabatowa Royal EstelleTM z kolekcji Plant’n’Relax´®. Wyróżnia ją obfitość dużych kwiatów barwy jasnołososiowej z domieszką morelowej. Dodatkowo jej ozdobą są widoczne złotożółte pręciki. Nowa odmiana ma lekki zapach i zdrowe liście. Można ją sadzić na rabatach, ale także w dużych pojemnikach balkonowo-tarasowych.

Na podstawie informacji prasowych Roses Forever ApS

[s4u_pp_featured_products per_row="2"]

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.