Złota Róża z Baden-Baden 2021

Rosa Eskelund ze zwycięską różą Royal EstelleTM, fot. Roses Forever ApS
Rosa Eskelund ze zwycięską różą Royal EstelleTM, fot. Roses Forever ApS

Rosenneuheitengarten Beutig to ogród pokazowy w niemieckim Baden-Baden, w którym co roku prezentowana jest setka najnowszych odmian róż ogrodowych. Rozarium zajmuje 3000 m2 na wzgórzach i ma cztery działy poświęcone różnym grupom tych roślin. Ogród czynny jest od połowy marca do połowy października, a środki na jego utrzymanie pochodzą od władz miasta oraz z symbolicznych opłat za wejście.


Każdego roku w czerwcu jury złożone z ekspertów z całego świata (w tym roku 45 osób z 11 krajów) wybiera najlepszą prezentowaną nową odmianę i nagradza prestiżowym tytułem „Złotej Róży z Baden-Baden”. Każda z nowości może otrzymać do 100 punktów w kategoriach: wrażenie ogólne (do 15 pkt.), atrakcyjność kwiatów i pąków kwiatowych (do 15 pkt.), odporność na choroby (do 15 pkt.), zapach (do 15 pkt.), wygląd liści (do 10 pkt.), urok (do 10 pkt.) oraz wygląd kwiatów w trakcie przekwitania (do 5 pkt.).
W tym roku oceniano 127 nowych kreacji od 29 hodowców. Zwyciężczynią została otrzymana przez Rosę Eskelund z Danii, właścicielkę firmy Roses Forever ApS, róża rabatowa Royal EstelleTM z kolekcji Plant’n’Relax´®. Wyróżnia ją obfitość dużych kwiatów barwy jasnołososiowej z domieszką morelowej. Dodatkowo jej ozdobą są widoczne złotożółte pręciki. Nowa odmiana ma lekki zapach i zdrowe liście. Można ją sadzić na rabatach, ale także w dużych pojemnikach balkonowo-tarasowych.

Na podstawie informacji prasowych Roses Forever ApS

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.