Ruszyła rejestracja na konferencję Test Farms Demo Day 2022

Jakie technologie oraz innowacyjne pomysły europejskich startupów wpłyną na rozwój rolnictwa? Dowiemy się tego 9 grudnia 2022 roku podczas wydarzenia Test Farms Demo Day 2022.


Event łączący nowe pomysły z biznesem
Test Farms Demo Day to wyjątkowe wydarzenie online, które umożliwi wymianę pomysłów i informacji pomiędzy rozwijającymi się startupami z Europy Środkowo-Wschodniej a inwestorami oraz firmami, które stawiają na innowacje w branży rolniczej. Wydarzenie jest częścią programu Test Farms, prowadzonego przez EIT Food – największą na świecie i najbardziej dynamiczną społeczność zajmującą się innowacjami w sektorze rolno-spożywczym wspieraną przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej.
Test Farms Demo Day pozwoli startupom zaprezentować swoje rozwiązania potencjalnym kontrahentom. W tegorocznej edycji Demo Day bierze udział 9 startupów z Czech, Polski, Ukrainy i Węgier. W pięciominutowych wystąpieniach reprezentanci każdego z nich przedstawią swoje innowacyjne rozwiązania agrotechniczne oraz wyjaśnią, w jaki sposób pomogą rozwiązać obecne problemy w branży. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję na zadawanie pytań startupom w trakcie sesji Q&A
W trakcie Demo Day swoje rozwiązania zaprezentują:
Biouhel (CZ) – www.biouhel.cz  Biowęgiel przyszłości – MicroCHAR to zrównoważona przyszłość!

FlyAgData (UA) – www.flyagdata.io Rozwiązanie, które gromadzi online dane agronomiczne i agrotechniczne, przekształcając je w cenne analizy dla rolników.

Insignes Labs (PL) – www.insignes-labs.com/pl Personalizowane rozwiązania dla rolnictwa minimalizujące straty w kluczowych uprawach i maksymalizujące rentowność gospodarstw.

Nangatech (PL) – www.nangatech.com Rozwiązanie, które zwiększa produktywność rolnictwa dzięki sile tlenu.

Plant.id Sensor (CZ) – https://web.plant.id/ System identyfikacji chorób roślin oparty na technologii uczenia maszynowego (machine learning).

Powercob (PL) – www.powercob.com Zeroemisyjna energia wytwarzana z pozostałości kolb kukurydzy i dodatkowa produkcja biowęgla.

Smapp Lab (HU) – www.smapplab.com System monitorowania owadów i wczesnego ostrzegania w celu bardziej efektywnego stosowania środków ochrony roślin.

Spacecrop Technologies (HU) – https://www.spacecroptech.com/ Oprogramowanie dla rolników, które wspiera zarządzanie nawadnianiem z wykorzystaniem danych satelitarnych oraz sztucznej inteligencji. Platforma dostarcza szczegółowe prognozy pogody a także zapewnia wgląd w stan upraw.

Ribes Technologies (PL) – www.ribestech.com  Inteligentna ochrona plantacji jagodowych ograniczająca stosowanie środków ochrony roślin.

Rejestracja na Test Farms Demo Day 2022 została otwarta
Wydarzenie odbędzie się w formule online w piątek, 9 grudnia 2022, o godz. 10:00. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą już zgłaszać swój udział poprzez formularz rejestracyjny
na stronie: https://eitfoodhive.eu/events/99564.
Dołącz do Test Farms Demo Day i odkryj innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa!

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:
Paweł Ciach
Project Manager on Business Creation
European Institute of Innovation & Technology (EIT) Food
kom.: +48 579 837 337
e-mail: pawel.ciach@eitfood.eu

O Programie Test Farms
Program Test Farms oferuje wsparcie dla przedsiębiorców w zakresie zrównoważonych rozwiązań w rolnictwie. Celem Programu jest połączenie startupów, które chcą przetestować i zweryfikować swoje innowacyjne produkty lub usługi dla rolnictwa, z rolnikami, którzy chcą dowiedzieć się o najnowszych innowacjach agrotechnicznych. Podczas trzech poprzednich edycji Program pomógł przetestować ponad 45 innowacyjnych rozwiązań w branży rolniczej.
Dowiedz się więcej na: www.eitfood.eu/projects/test-farms.

O EIT Food
EIT Food to największa na świecie i najbardziej dynamiczna społeczność zajmująca się innowacjami w sektorze rolno-spożywczym . Przyspieszamy innowacje, aby zbudować przyszłościowy system żywnościowy, produkujący zdrową i zrównoważoną żywność dla wszystkich.
Wspierani przez Unię Europejską inwestujemy w projekty, organizacje i osoby, które podzielają nasze cele dotyczące zdrowego i zrównoważonego systemu żywnościowego. Odblokowujemy potencjał innowacyjny w przedsiębiorstwach i na uniwersytetach oraz tworzymy i skalujemy startupy rolno-spożywcze, aby wprowadzać na rynek nowe technologie i produkty. Wyposażamy przedsiębiorców i specjalistów w umiejętności potrzebne do przekształcenia systemu żywnościowego i umieszczamy konsumentów w centrum naszej pracy, pomagając budować zaufanie poprzez ponowne połączenie ich z pochodzeniem żywności.
Jesteśmy jedną z ośmiu innowacyjnych społeczności, utworzonych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ UE, który powstał w 2008 r. w celu pobudzania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.
Dowiedz się więcej na: http://www.eitfood.eu lub obserwuj nas w mediach społecznościowych: Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube i Instagram.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.