Stihl – wyniki za rok 2021 i nowości

Michael Traub, prezes zarządu firmy STIHL,fot. mat. pras. STIHL
Michael Traub, prezes zarządu firmy STIHL, fot. mat. pras. STIHL

W dniu 26 kwietnia br. w siedzibie firmy STIHL w Waiblingen odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono wyniki firmy osiągnięte w roku 2021.


Grupa STIHL osiągnęła w ubiegłym roku rekordowe przychody w wysokości 5,06 miliarda euro, co oznacza wzrost o 10,4% w porównaniu z rokiem 2020. Mimo że globalne utrudnienia w łańcuchach dostaw i niedostępność niektórych materiałów, mocy produkcyjnych i personelu znacząco wpłynęły na sytuację na rynku zaopatrzenia, STIHL nadal był w stanie utrzymać produkcję dzięki proaktywnemu planowaniu. Zatrudnienie w Grupie STIHL na dzień 31.12.2021 r. wynosiło 20 094 osób.
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie produktami do pielęgnacji ogrodu i zieleni nastąpił znaczny wzrost sprzedaży. Odnotowano zwiększony popyt zarówno na urządzenia akumulatorowe, jak i spalinowe. Także zapotrzebowanie na urządzenia STIHL wśród profesjonalnych użytkowników z branży leśnej, budowlanej, ogrodniczej i krajobrazowej było tak samo wysoki, jak wśród klientów prywatnych.
Prezes Zarządu firmy STIHL, Michael Traub podkreśla, że STIHL skupia się na potrzebach klienta. W ofercie firmy STIHL pojawią się innowacyjne produkty systemu akumulatorowego STIHL AP przeznaczone dla profesjonalistów, takie jak pilarka akumulatorowa STIHL MSA 300, akumulator STIHL AP 500 S, pilarka akumulatorowa STIHL MSA 220 T, czy akumulatorowa dmuchawa plecakowa STIHL BGA 300.
System akumulatorowy STIHL AK, przeznaczony dla użytkowników prywatnych oferuje całą gamę urządzeń do pielęgnacji zieleni, które zasilane są jednym, wymiennym akumulatorem.
Do oferty – obok dotychczasowych bestsellerów systemu STIHL AI – przecinarki akumulatorowej STIHL GTA 26 i nożyc do krzewów STIHL HSA 26 — dołączył niedawno nowy produkt — akumulatorowy odkurzacz ręczny STIHL SEA 20.
Rozszerzony został również segment urządzeń spalinowych (kosy mechaniczne STIHL FS 361 C-EM, FS 411 C-EM, FS 461 C-EM, i FS 491 C-E, pilarka STIHL MS 162), jak również asortyment urządzeń czyszczących (myjki wysokociśnieniowe STIHL RE 80 X, RE 80, RE90, RE 140 PLUS).

Żródło: mat. pras. STIHL

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.