Prognoza na najbliższe dni – zabawa w „ciepło-zimno”

bratki pod śniegiem wiosną
fot. I. Stelmasiewicz

Początek 13. tygodnia roku przyniósł znaczne ochłodzenie i powrót zimy. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach? Od dziś lekkie ocieplenie, ale nadchodzący weekend przyniesie lekkie ochłodzenie.


Środa na ogół pogodna, niewielkie opady śniegu mogą wystąpić jedynie na północnym wschodzie kraju. W nocy nadal mroźno. Temperatura spadnie miejscami do około –3°C, a na Podhalu do około –7°C. W dzień od zachodu rozpocznie się adwekcja cieplejszego powietrza, co sprawi, że termometry w najcieplejszym momencie wskażą tam około 10°C; na północnym wschodzie chłodniej, zaledwie 3-4°C.
Czwartek zapowiada się pochmurny, z postępującymi od zachodu opadami deszczu, jednak wyraźnie cieplejszy. Temperatura ujemna w nocy wystąpi jedynie na wschodzie kraju. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, około –5°C. W centrum i na zachodzie bez mrozu. W dzień najcieplej na Dolnym Śląsku, około 13°C, najchłodniej na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 6°C.
Piątek będzie ciepły, ale nadal pochmurny i deszczowy, ale bez mrozu w ciągu całej doby. W nocy najchłodniej na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 1°C. W dzień niemal w całym kraju temperatura powietrza przekroczy 10°C, do 13°C na południu.
Weekend przyniesie kolejną zmianę pogody i lekkie ochłodzenie.
W sobotę w całym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na północy kraju zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie tam zaledwie od 4°C do 6°C, a odczucie chłodu potęgować będzie umiarkowany i dość silny wiatr. Na pozostałym obszarze kraju nadal ciepło, do 11-12°C na południu.
Niedziela – zrobi się chłodniej już w całym kraju. W nocy w północnej i centralnej Polsce możliwy niewielki mróz do –2°C, a w dzień wszędzie dość chłodno, maksymalnie do 5-6°C. Na południu, zachodzie i gdzieniegdzie w centrum będzie pochmurno i tam należy spodziewać się opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze bez opadów i więcej przejaśnień, możliwe rozpogodzenia. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.
Źródło: IMGW

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.