GARDENIA – ponownie w listopadzie

targi Gardenia
fot. fotobueno, mat. pras. MTP

Grupa MTP zaprasza na Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które odbędą się 17-19 listopada 2022 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Hasło przewodnie najbliższej edycji to „Ekologiczny ogród”. Zostanie na nich położony nacisk na trendy i nowości branżowe w kontekście technologicznego postępu zgodnego ze środowiskiem naturalnym.

baner Gardenia

Targi GARDENIA skierowane są w szczególności do profesjonalistów, którzy w atmosferze biznesowych rozmów z sukcesem zaplanują działania swoich przedsiębiorstw w 2023 r. Wiele firm to właśnie jesienią podejmuje najważniejsze decyzje na kolejne miesiące, jest to moment oddechu, ale i wniosków po intensywnym okresie wiosenno-letnim. Spotkanie przeznaczone jest do wszystkich sektorów branży ogrodniczej, z dużym naciskiem na te kontraktujące pod koniec roku: sieci, centra i hurtownie ogrodnicze, sieci DIY, właścicieli i zarządców szkółek i gospodarstw ogrodniczych, dealerów maszynowych, a także kwiaciarni i szkół florystycznych. Ponownie stworzą oni platformę wymiany wiedzy i nowości oraz najlepszych ofert dla szeroko rozumianego ogrodnictwa.
Minione dwa lata pokazały, że najważniejszą cechą w przedsiębiorczości jest elastyczność. Każda firma – niezależnie od branży – może skorzystać lub stracić w tej bezprecedensowej sytuacji. Dostosowanie się do nowych warunków może przynieść niespodziewane, bardzo pozytywne rezultaty. Branża ogrodnicza doskonale radzi sobie w tym niemal ekstremalnym środowisku, wyciskając warunki rynkowe jak przysłowiową cytrynę. To właśnie firmy zajmujące się szeroko pojętą zielenią powiedziały nam: spróbujmy inaczej! Pozostajemy otwarci na nowe rozwiązania i dzięki temu możemy lepiej realizować wspólny cel: aranżowanie spotkań profesjonalistów i pasjonatów w jak najbardziej sprzyjających warunkach – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu.
Biorąc pod uwagę opinię wieloletnich wystawców oraz nowych kontrahentów Gardenii, a także sugestie patronów i partnerów wydarzenia, tematyka edycji jesiennej zostanie rozszerzona, a same targi i w bieżącym roku odbędą się w listopadowym terminie. Odejście od tradycji, którą w przypadku Gardenii jest spotkanie w lutym, będzie korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron, co pokazał ubiegły rok. Dążymy do elastyczności, bo sens naszej działalności pojawia się wtedy, kiedy służy interesom branży. Jeżeli branża wybiera listopad, jesteśmy gotowi dostosować się do tej sugestii – dodaje Paulina Maniecka.
Sektor florystyczny również w tym roku urozmaici ofertę ekspozycyjną i program wydarzeń. W programie tym znajdzie się także pierwotnie planowana na luty konferencja dla architektów, Arena Krajobrazu oraz Miejska Sztuka Ogrodowa, czyli spotkanie zarządców, aktywistów i projektantów zieleni w przestrzeni publicznej. Równolegle zaproponowany zostanie szereg zróżnicowanych prelekcji i warsztatów, które umożliwią profesjonalistom nie tylko rozeznanie w rynkowych nowościach i trendach, ale i doskonalenie w wielu zawodowych obszarach.
Istotnym aspektem tegorocznych targów GARDENIA będzie silniejsza niż dotychczas obecność centrów ogrodniczych, przede wszystkich tych zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Centrów Ogrodniczych oraz Grupie Zakupowej Dobre Centrum Ogrodnicze. PSCO to największa organizacja zrzeszająca właścicieli centrów ogrodniczych w Polsce, która w czasie Targów GARDENIA świętować będzie swoje 25-lecie. Dobre Centrum Ogrodnicze (DCO) to największa w Polsce Grupa Zakupowa łącząca biznesowo centra ogrodnicze o dużym potencjale i tradycjach. Powstała ona z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych w 2014 r., jako efekt głębokiej potrzeby integracji polskich centrów ogrodniczych w odpowiedzi na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą. Solidaryzacja w działaniach, szczególnie w tak trudnych ekonomicznie czasach, jest ważnym aspektem kreowania warunków rynkowych i siły decyzyjnej po stronie właścicieli centrów ogrodniczych.
Targi GARDENIA odbędą się w dniach 17-19 listopada 2022 r. w Poznaniu, ponownie łącząc reprezentantów wszystkich sektorów branży ogrodniczej i dając siłę napędową dla ich rozwoju na kolejne miesiące. Pawilony 5, 5A oraz 6 będą wypełnione zielonymi inspiracjami, nowościami produktowymi i najnowocześniejszymi rozwiązaniami w duchu eko.

Więcej informacji https://mtp-link.pl/zx2dz

Źródło: mat. pras. MTP

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.