Zielone święto na przekór betonozie

Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Targi ogrodnicze GARDENIA staną w zielonej opozycji do kapryśnej pogody i miejskiej betonozy. Będzie: zielono, kolorowo, dużo rozmów o wyzwaniach klimatycznych. GARDENIA rozpocznie się 4 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich i potrwa 3 dni.

Z szarzyzną uczestnicy targów rozprawią się merytorycznie w czasie Areny Krajobrazu oraz konwentu Miejska Sztuka Ogrodowa, a także wszystkimi zmysłami – chłonąc kolory kwiatów i zieleń roślin, ładując „zielone” akumulatory na najbliższe miesiące. Aktywiści miejscy, architekci krajobrazu i zarządcy zieleni miejskiej będą „odbetonowywać miasta”, otwierając dyskusję o komforcie (a raczej jego braku) mieszkania w obszarach z niedoborem roślinności, problemem smogu i o podwyższonej temperaturze. Podzielą się pomysłami i wdrożonymi już rozwiązaniami dla miast i ich mieszkańców.
Podczas Gardenii będą prezentowane rozmaite rozwiązania proekologiczne – racjonalne zużycie wody w ogrodzie, ekologiczne środki ochrony roślin, ogrodnictwo pojemnikowe oraz nowoczesne narzędzia, urządzenia i maszyny ogrodowe. Do natury wrócić będzie można także w czasie ogólnodostępnych wykładów i gry edukacyjnej prowadzonych przez eko-edukatorów.

Jesień to idealny czas na zaplanowanie wiosny i kolejnego owocnego sezonu – wystawcy Gardenii zaprezentują długo wyczekiwane nowości roślinne, sprzętowe oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także zainspirują przyszłoroczne ogrodowe aranżacje nasadowe, dekoracyjne i meblowe.
Targi Gardenia będą gościć największych mistrzów florystyki w Polsce, którzy zaprezentują swoje umiejętności. Zainspirują tym samym do tworzenia unikatowych kompozycji zarówno na co dzień, jak i na zbliżające się Boże Narodzenie, czy szerzej – florystyki w zimowym wydaniu.
Pandemia zamknęła ludzi w domach, ale otworzyła dla nich ogrody – jako społeczeństwo spędzamy w nich więcej czasu, przenosimy do ogródka jadalnie, salony, ba!, nawet biura. Według analiz coraz chętniej inwestujemy we własne zielone przestrzenie – przenosimy się z miast do nieruchomości z ogrodami, przeznaczamy środki na aranżacje i wyposażenie naszych roślinnych odskoczni. To widać w branży, która dosłownie i w przenośni – kwitnie.
Tegoroczna XV edycja Gardenii zbiega się ze stuleciem targów poznańskich, które jest dowodem na to, że wiara w potęgę spotkań przetrwa najbardziej dotkliwe kryzysy. Gardenia jest też jedynym wydarzeniem w branży ogrodniczej, które odbędzie się bez rocznikowej przerwy spowodowanej lockdownem.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 4-6 listopada 2011
Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 3, 3a, 4 (wejście Holem Wschodnim od Mostu Dworcowego)
Godziny otwarcia: czwartek, piątek – dni dla profesjonalistów: 9:00-17:00; sobota – dni dla publiczności: 10:00-16:00
Bilety: www.ToBilet.pl (w sobotę bilet na Gardenię upoważnia do wejścia na Retro Motor Show)
Więcej informacji: www.TargiGardenia.pl

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.