Targi GARDENIA 2023 i „Ogród uniwersalny”

fot. FotoBueno

 

Pa kilka dni, od 23 do 25 listopada, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się XVII Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Ich jesienny termin zostanie utrzymany, bo taki ma więcej zwolenników wśród wystawców. W programie – poza prezentacją oferty z wielu sektorów ogrodnictwa – także wydarzenia towarzyszące. Przekonajcie się, co czeka w tym roku na targowych gości.

GARDENIA – szeroka oferta

Targi GARDENIA umożliwiają zapoznanie się z szeroką ofertą firm działających w sektorze ogrodniczym. Będzie można odwiedzić stoiska producentów roślin ozdobnych. Swoją ofertę zaprezentują firmy nasienne. Nie zabraknie środków produkcji ogrodniczej i akcesoriów oraz maszyn – przydatnych zarówno na etapie produkcji roślin, jak i podczas ich pielęgnacji w domu czy w ogrodzie. Swoją obecność potwierdziły firmy dostarczające obiekty do uprawy roślin (szklarnie, tunele) oraz ich wyposażenie. Będzie mała architektura oraz elementy służące wypoczynkowi w ogrodzie. To tylko wycinek asortymentu, którzy pokażą na targach GARDENIA wystawcy.

Motyw przewodni targów GARDENIA

Lejtmotywem XVII Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA jest „Uniwersalny ogród”. Organizatorzy pod tym pojęciem widzą z jednej strony ogród dla każdego, z drugiej – taki, który jest możliwy do stworzenia wszędzie, niezależnie od powierzchni. Nieważne, czy to będzie niewielki parapet czy duży ogród. A nawet pobliski park. Istotne jest, by zieleni było wokół nas coraz więcej, abyśmy mogli na tym skorzystać my, mieszkańcy, jak i środowisko.

Ważne punkty programu targów GARDENIA

V Kongres Liderów Branży Ogrodniczej

Jednocześnie w czterech lokalizacjach na terenie targów w ramach V Kongresu Liderów Branży Ogrodniczej będą się odbywać prelekcje, debaty i warsztaty. Ich tematyka skupiać się będzie na potrzebach głównych grup zwiedzających. Czyli: architektów krajobrazu, osób zarządzających zielenią miejską, przedstawicieli centrów ogrodniczych oraz florystów.

Arena Krajobrazu

Wśród prelegentów wydarzenia Arena Krajobrazu będzie można się zapoznać z doświadczeniami, spostrzeżeniami i wiedzą światowych oraz polskich ekspertów z dziedziny architektura krajobrazu. W tym roku gościć ona będzie głównie specjalistów z Wielkiej Brytanii. Nie zabraknie też przedstawicieli z Polski. W ramach Areny Krajobrazu odbędą się warsztaty dotyczące pielęgnacji roślin ogrodowych.

Miejska Sztuka Ogrodowa

Podczas dwudniowego forum Miejska Sztuka Ogrodowa prelekcje wygłoszą Andrzej Gąsiorowski, Piotr Kempf, Katarzyna Kobierska, Łukasz Pawlik, Karol Podyma i Marta Safader-Domańska. To spotkanie dla zarządców terenów zieleni, projektantów oraz firm zajmujących się utrzymaniem zieleni miejskiej. Współorganizatorem części kongresu jest magazyn „Zieleń Miejska”. Tematem przewodnim jest „Uniwersum w zieleni”. I to jemu będą podporządkowane wykłady w dwóch sesjach: „Ogień i woda” oraz „Ziemia i powietrze”. Poruszane na nich problemy to: zmiany klimatyczne, niewłaściwa pielęgnacja drzew na terenach miejskich, bezpieczeństwo placów zabaw.

Speaker’s Corner

Wydarzenia te będą uzupełnione strefą debat i prelekcji – Speaker’s Corner. Zaproszeni do niej zostali specjaliści z różnych dziedzin. Na przykład, przedstawiciele firm Adviser i ICL Polska będą mówić o innowacyjnych rozwiązaniach dla szkółkarzy. Sylwia Piskulska – o sprzedaży. Sylwia Hennek – o ważnej roli marketingu. Karolina Oleksa o zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Pokazy florystyczne

Pokazy florystyczne stanowią mocny punkt programu targów GARDENIA. Także w tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się areną prezentacji umiejętności mistrzów florystyki. Swoimi kreatywnymi pomysłami na aranżacje kwiatowe podzielą się m.in. Piotr Sekunda, Agnieszka Krzymińska–Bródka, Piotr Salachna, Monika Bębenek, Małgorzata Szwagiel.

Szczegółowy program targów i wydarzeń towarzyszących na stronie targigardenia.pl
Zapraszamy na stoisko naszego wydawnictwa w pawilonie 5 stoisko 109. Będą na Was czekać interesujące pozycje wydawnicze w promocyjnych cenach!

Zainteresowanych krótką relacją galerią zdjęć z poprzedniej edycji targów zachęcamy do zapoznania się z artykułem „GARDENIA 2022 – Targi ogrodnicze w Poznaniu”.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.