Syngenta Flowers rozszerza współpracę z hodowcą begonii Marcinem Wojtczakiem

fot. Syngenta Flowers

27 września 2022 r. firma Syngenta Flowers i polski hodowca Marcin Wojtczak ogłosili współpracę dotyczącą begonii bulwiastej (Begonia tuberhybrida), strategicznej rośliny dla firmy Syngenta Flowers.


Marcin Wojtczak jest hodowcą begonii Limitless, bardzo udanej serii, wyróżniającej się spośród innych kreacji tego gatunku obecnych na rynku o 10% większymi kwiatami i szeroką gamą kolorów. Ta ścisła współpraca połączy ze sobą sieci dystrybucji obu firm, uwalniając pełny potencjał handlowy innowacyjnych begonii.
Od kilku dobrych lat jestem wielkim fanem begonii Limitless. Marcin Wojtczak i ja od jakiegoś już czasu zacieśnialiśmy współpracę. Jestem bardzo dumny, że Syngenta oficjalnie staje się uprzywilejowanym dostawcą begonii Limitless. Limitless to nie tylko duże rozmiary, ale również duża liczba kolorów – jest to seria o najszerszej gamie barw, o tydzień wcześniejsza w porównaniu z innymi seriami tej begonii. Jej uprawa jest szybka i łatwa, wymaga mniejszej ilości regulatorów wzrostu. Postrzegamy Limitless jako własną genetykę firmy Syngenta i będziemy ją traktować jako taką we wszystkich naszych działaniach sprzedażowych i marketingowych. Jestem zachwycony tą serią, a współpraca z Marcinem Wojtczakiem tylko podsyca ten entuzjazm – powiedział Mark Schermer, szef firmy Syngenta Flowers.
Marcin Wojtczak dodał: Niezwykle doceniam wsparcie, jakie otrzymuje moja linia hodowlana begonii. Ta współpraca daje mi poszerzony zasięg – możliwość dotarcia na rynki całego świata, co byłoby trudne do osiągnięcia w pojedynkę. Cieszę się, że Syngenta Flowers okazała wiele szacunku dla dystrybutorów, z którymi już wcześniej się związałem. Ta umowa jest dowodem na prawdziwe partnerstwo.
Umowę podpisali 27 września w Polsce  Marcina Wojtczak i Steve Waters, menedżer ds. produktu w firmie Syngenta Flowers.

Steve Waters (z prawej) i Marcin Wojtczak, fot. Syngenta Flowers

Na podstawie informacji prasowej firmy Syngenta Flowers

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.