Wisząca lawenda – światowa nowość

Wisząca lawenda w pojemniku do zawieszenia
Fot. AGRIVERCO

Wisząca lawenda została zaprezentowana przez firmę Agriverco Genetics. Uważa się, że ta nazwana Purple Rain 'AGRI812′ roślina jest pierwszą na świecie zwisającą lawendą. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w wiszących donicach lub pojemnikach na balkonach i tarasach.
Niewątpliwie jej zwisający pokrój ma dużą szansę zagwarantować jej status ogrodniczego hitu.

Moda na lawendę nie przemija. Producenci materiału ciągle pracują nad dostarczeniem na rynek roślin, które mogłyby być uprawiane coraz dalej na północ od ich naturalnego występowania. To powoduje, że istnieją już gatunki lawendy bardziej odpornej na mróz i przez to do zastosowania w chłodniejszych strefach klimatycznych, choć oczywiście wymagającej okrywania na zimę.

Jednak odbiorcy szukają nie tylko roślin odpowiednich dla danych warunków klimatycznych. Liczy się też estetyka i w tym kierunku trwają prace. Ich owocem są lawendy o różnorakich kwiatostanach, pokroju, wysokości i gęstości. Czasem dość niezwykłe.

Wisząca lawenda – wyłamanie się ze schematu czy podążanie za trendami?

Takim mniej oczywistym pokrojem charakteryzuje się Purple Rain 'AGRI812′. Okrzyknięta pierwszą zwisającą lawendą na świecie. Doskonale wpasowuje się w potrzeby konsumentów miast i rosnący trend ogrodów wertykalnych. Mieszkańcy miast najczęściej dysponują niewielką powierzchnią uprawy roślin. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu balkony lub tarasy. Jednak ilość pojemników, które mogą one pomieścić, jest zazwyczaj niewielka z uwagi na potrzebę zachowania funkcjonalności tej przestrzeni. Rozwiązaniem tego problemu są znane pojemniki i skrzynki zawieszane na barierkach balkonu, zwisające doniczki zamocowane do konstrukcji zadaszenia. Coraz częstszym widokiem są też ogrody wertykalne zapewniające efekt zielonej ściany.

Z tego względu jest niemal pewne, że wisząca lawenda ma duże szanse odnieść sukces właśnie wśród miłośników roślin dysponujących balkonami lub niewielkimi tarasami. Pozwoli im cieszyć się estetyką przywodzącą na myśl południe Europy bez konieczności poświęcania cennej powierzchni.

Purple Rain – materiał niedługo dostępny na całym świecie

Ta unikalna roślina powstała w wyniku wieloletnich prób hodowlanych prowadzonych przez Agriverco Genetics i Labreco Europe. Materiał wyjściowy produkowany jest w Ugandzie i trwają działania nad zapewnieniem globalnego zasięgu dla szkółkarzy. W pierwszej kolejności dostęp do niej będą mieli szkółkarze w UE i USA.

Więcej informacji o samej roślinie, jak i jej dostępności dla polskich szkółkarzy można uzyskać od jej producenta.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.