Myplant & Garden – targi roślin ozdobnych w Mediolanie

Myplant & Garden – targi roślin ozdobnych w Mediolanie

Międzynarodowe targi roślin ozdobnych Myplant & Garden to stosunkowa młoda impreza wystawiennicza. Z roku na rok zyskuje ona jednak znaczenia i cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony zwiedzających, jak i wystawców – z wielu krajów, którzy pojawiają się na niej w coraz większej liczbie. Siódma edycja Myplant & Garden odbędzie się w dniach 22 – 24 lutego 2023 r. na terenie Targów Mediolańskich (Fiera Milano) we Włoszech.


Od początku organizatorom targów Myplant & Garden zależało na stworzeniu imprezy, która będzie miała charakter międzynarodowy i która będzie najbardziej znaczącą dla producentów roślin ozdobnych w tej części Europy. Ich działania zmierzają w dobrym kierunku – w ostatniej, szóstej edycji wystawy swoją ofertę zaprezentowało 650 wystawców, a obejrzało ją 18650 zwiedzających. Entuzjazm przed zbliżającą się, siódmą edycją Myplant & Garden, jest wyraźnie wyczuwalny.

Co można zobaczyć na targach Myplant & Garden?
Wystawa odbywa się w czterech halach na łącznej powierzchni 45 000 m2. Największa będzie reprezentacja firm oferujących rośliny ozdobne – ogrodowe, doniczkowe do dekorowania wnętrz i kwiaty cięte oraz inne produkty związane z ogrodem i architekturą krajobrazu.

Spory nacisk będzie położony na florystykę – odbędą się liczne pokazy, warsztaty oraz inne atrakcyjne kwiatowe wydarzenia. Jedna przeznaczona będzie na technologie, maszyny itp.

Nie zabraknie prezentacji sprzętu do pielęgnacji ogrodów przydomowych, terenów zieleni itp.

Właściciele centrów ogrodniczych będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami wspierającymi sprzedaż roślin i innych produktów ogrodniczych. Można się tam będzie dowiedzieć o bieżących branżowych trendach w handlu. Wśród nich będzie można zobaczyć m.in. bogatą ofertę sukulentów, ogrodów w szkle, barwnolistne odmiany roślin doniczkowych, rośliny cytrusowe, a także zioła – wszystkie one wzbudzały wyraźnie większe zainteresowanie konsumentów w ostatnim czasie.

Targi Myplant & Garden idą z duchem czasu i postarały się o specjalną strefę innowacji – New Tech, gdzie będą zaprezentowane nowe rozwiązania technologiczne, wspomagające produkcję ogrodniczą. Duży nacisk w prezentowanych wynikach wieloletnich badań ma być położony na zrównoważony rozwój. Na terenach zewnętrznych przylegających do hal wystawowych zaprezentowane będą maszyny i urządzenia wykorzystywane do pracy w ogrodach i na terenach zieleni, odbędą się pokazy arborystyczne oraz znajdzie się dział poświęcony gotowaniu w ogrodzie. Część wystawienniczą wzbogacą wykłady i seminaria.
Więcej informacji o targach: https://myplantgarden.com/en/

Kilka migawek z poprzedniej edycji targów (fot. MyPlant&Garden)

Myplant & Garden – targi roślin ozdobnych w MediolanieMyplant & Garden – targi roślin ozdobnych w MediolanieMyplant & Garden – targi roślin ozdobnych w MediolanieMyplant & Garden – targi roślin ozdobnych w MediolanieMyplant & Garden – targi roślin ozdobnych w MediolanieMyplant & Garden – targi roślin ozdobnych w MediolanieMyplant & Garden – targi roślin ozdobnych w Mediolanie

Myplant & Garden – targi roślin ozdobnych w Mediolanie

 

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.