ZIELEŃ TO ŻYCIE 2023. 30 lat tradycji i spojrzenie w przyszłość

Zieleń to Życie 2023. Zaproszenie na wystawę.
Fot. ZSzP

W tym roku, 2023, ZIELEŃ TO ŻYCIE obchodzi swoje 30-lecie. To Szczególna okazja i wydarzenie. Urodziny obchodzi największe zielone wydarzenie w Polsce. Jednak pomimo niewątpliwej tradycji, organizatorzy, którymi są Związek Szkółkarzy Polskich oraz Agencja Promocji Zieleni, nie chcą się jedynie na niej skupiać. Tegorocznym wydarzeniom będzie przewodziło hasło „Nowe czasy, nowe wyzwania”.
Zobaczmy, jakie atrakcje czekają nas w tym roku. 

ZIELEŃ TO ŻYCIE  2023, 31 sierpnia-2 września. Centrum EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14.

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2023 „Nowe czasy, nowe wyzwania”

To tegoroczne hasło odnosi się do niewątpliwych wdzwaniań, jakie czekają zieloną branżę w dobie zmian klimatycznych. To konieczność rozsądnego gospodarowania wodą i zasobami. To wspieranie bioróżnorodności i ekologiczności zielonych projektów. W tym zieleni miejskiej.
Temu będzie poświęcona konferencja „MOCNO ZIELONE MIASTO” oraz spotkanie „TWÓRCÓW OGRODÓW” z pokazowym ogrodem, w którym można będzie zapoznać się w praktyce z ideą bioróżnorodności i wykorzystaniu ekologicznych materiałów.

Nie zabraknie wykładów i rozmów na aktualne tematy łączące ekologię, ogrodnictwo, architekturę krajobrazu i urbanistykę. Wykład poprowadzi Noel Kingsbury, znany brytyjski projektant, otwierając konferencję „Mocno Zielone Miasto”. Natomiast architekt krajobrazu Mirosław Sztuka wystąpi z prelekcją pod tytułem „Nowe czasy, nowe wyzwania – budujemy miejski ekosystem”.

Zieleń to życie 2023, Baner 30-lecia wystawy
Fot. ZSzP

Temat wyzwań przyszłości dopełniać będą warsztaty, debaty, zaplanowane rozmowy i dyskusje. Ważna też na pewno będzie próba zbudowania swoistego kompromisu między zielenią, a betonem. Oraz jak pogodzić „naturalność” z praktyką, realiami i kulturą ogrodniczą.

Produkcja i handel

Pierwszy dzień targów to szansa, by wziąć udział w seminarium „WIEDZA DLA HANDLU I PRODUCENTÓW”. Prelegenci poruszą problemy braków kadrowych w gospodarstwach i możliwości zaradzenia im za pomocą technologii.

Poznamy też sposoby na pozyskanie stałych klientów centrów ogrodniczych — słusznie uznawanych za najcenniejszych klientów każdego biznesu. Będą też pomysły jak wykorzystać nieogrzewane tunele wczesną wiosną, by produkować byliny, podnosząc tym samym rentowność gospodarstwa.

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2023 – Wystawa roślin

W tym roku, jak i w poprzednich targi te to doskonała okazja, by poznać nowości ze świata roślin ozdobnych.  „Konkurs Roślinnych Nowości” jak zwykle już będzie dostarczał emocji i wyłoni zwycięzców spośród 25 zgłoszonych roślin.

Na targach można będzie zapoznać się z wysokiej jakości asortymentem gospodarstw szkółkarskich. Będzie można podziwiać aranżacje i nowe formy prezentacji roślin. Nie zabraknie drzew, krzewów, pnączy, bylin.

To też doskonała okazja do spotkań, rozmów przedstawicieli całej branży i potencjalnych kontrahentów, handlowców. A ludzie z branży, goście, profesjonaliści i entuzjaści na pewno dopiszą jak co roku.

Wystawcy i goście

Tegoroczne, jubileuszowe targi odwiedzi ponad 150 wystawców. Zdecydowaną większość będą stanowili szkółkarze prezentujący drzewa, krzewy, byliny i pnącza. Następną mocną grupą będzie „Technika, technologie i wsparcie sprzedaży”. Licząca się będzie też kategoria „Wyposażenie, materiały i dekoracje”. Nie zabraknie na pewno kwiatów i roślin doniczkowych, oferty wydawnictw i obecności stowarzyszeń.

Reprezentowanych będzie 9 krajów: Polska, Dania, Ekwador, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Węgry, Włochy.

Gości będzie w granicach 10 000. Głównie profesjonalnie zajmujących się zielonym biznesem. Głównie spodziewani są producenci roślin oraz architekci krajobrazu i wykonawcy terenów zielonych. Licznie przybędą również handlowcy, inwestorzy publiczni i samorządowcy. Nie zabraknie też florystów!

Więcej na temat nadchodzących targów na oficjalnej stronie Zieleń To Życie. Zapraszamy

30-lat targów w liczbach

  • 412 026 zwiedzających
  • 123 831 profesjonalnych gości targów z 69 krajów;
  • 2140 wystawców z 32 krajów;
  • 22 edycje konferencji MOCNO ZIELONE MIASTO z 243 tematami;
  • 7954 uczestników stacjonarnych wydarzeń towarzyszących targom – konferencji, seminariów, warsztatów
  • 434 odmian zgłoszonych do Konkursu Roślin – Nowości w ciągu 15 lat jego istnienia.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, by odwiedzić te targi, to może w podjęciu decyzji pomoże relacja z edycji ZIELEŃ TO ŻYCIE 2022

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.