Nowy numer magazynu zielonej branży „Szkółkarstwo”

okładka Szkółkarstwo 2_2024

Nowy numer magazynu zielonej branży „Szkółkarstwo” już dostępny! Wierzymy, że i tym razem dostarczy on Państwu treściwych i inspirujących informacji dotyczących produkcji i wykorzystania roślin ozdobnych.

Temat numeru – nowe odmiany roślin ozdobnych

Na pierwszych stronach najnowszego wydania można zapoznać się z najciekawszymi nowościami roślinnymi, które w tym roku pojawią się na rynku. To wskazówka dla właścicieli centrów ogrodniczych, o jakie pozycje można uzupełnić asortyment. Pamiętajcie, że nowości zawsze działają na klientów jak magnes.

Poza tym w numerze m.in.

  • Krzysztof Mielicki zadaje pytanie: czy potrzebni są nam architekci krajobrazu? Sam wykonuje ten zawód, co czyni jego refleksje jeszcze bardziej intrygującymi.
  • Niewyczerpany temat: hortensje bukietowe. Krzewy ostatnio bardzo popularne i lubiane. Co roku na rynek wprowadzane są nowe odmiany tego gatunku. Na które warto zwrócić uwagę? Podpowiada dr Adam Marosz.
  • Zdaniem Andrzeja Kujawy, szkółkarza z Bąblina, najczęściej zadawanym pytaniem przez klientów jego punktu sprzedaży detalicznej jest „jak ciąć hortensje?”. Celem tego zabiegu jest nie tylko pielęgnacja krzewu, ale i wzbudzenie zazdrości u sąsiadki widokiem okazałych kwiatostanów. W tym wydaniu znajdą Państwo przewodnik do przeprowadzenia tego zabiegu.
  • Już chyba mało kto kwestionuje, że klimat się zmienia. Nawet wiosną daje się to odczuć. Latem rośliny narażone są na upał i suszę. Czy jesteśmy skazani na uprawę wyłącznie sukulentów? Nie. W asortymencie roślin ozdobnych sadzonych na balkonach i tarasach są gatunki, które dobrze sobie radzą z ekstremalnymi warunkami latem. Zachęcam do zapoznania się z nimi, bo dzięki nim nie musimy rezygnować z piękna w swojej najbliższej przestrzeni.
  • „Szkółkarz, myśląc o doborze roślin do produkcji, musi się pozbyć kolekcjonerskich zapędów” – dzieli się z nami Gabriel Tomżyński. Jaka była droga szkółki Tomżyński do wypracowania specjalizacji, która dziś okazuje się dobrym wyborem? O tym więcej w numerze.
  • Ostatnio na jednej z konferencji branżowej usłyszałam trafne stwierdzenie, że „bioróżnorodność to nie tylko motylki i pszczółki”. Wiedzą o tym właściciele holenderskiej szkółki Cruydt-Hoeck, którzy swoją działalnością udowadniają, że zbliżenie się do natury się opłaca.
  • Czy produkcja kwiatów ciętych róż w Polsce może być jeszcze opłacalna?

To tylko wybrane zagadnienia drugiego numeru „Szkółkarstwa”, które dostępne jest w prenumeracie i sprzedaży egzemplarzowej w naszym sklepie.

Poleca Ilona Stelmasiewicz, redaktor naczelna „Szkółkarstwa”

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.