Powrót przymrozków! Gdzie będzie na minusie?

Przymrozek

Po bardzo ciepłym czwartku, w nocy nadciągnie front, który przyniesie duże ochłodzenie. Gdzie w sobotę o świcie możliwe będą przymrozki?

Suchej pogody nie ma końca. Pomimo chłodnego frontu, w nocy nigdzie nie będzie padać. Podczas gdy dziś w centrum notujemy nawet +27 stopni to jutro na północy kraju będzie już zaledwie 15 stopni. Tak niska temperatura w ciągu dnia powinna być sygnałem, że w nocy możemy mieć duży spadek temperatury.

Według prognoz, w sobotę o świcie przymrozków nie będzie na Roztoczu, Podkarpaciu, Małopolsce, Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, zachodzie, wschodzie, północy i w centrum Dolnego Śląska, w woj. świętokrzyskim oraz na południu woj. łódzkiego. Tu na wysokości 2 metrów zanotujemy tam około +4/+6 stopni i około +2 stopni przy gruncie.

W Lubelskim, południu Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej o poranku będzie około +2/+4 stopni na 2 metrach i około 0 stopni przy gruncie. Lokalnie w obniżeniu terenu chwyci jednostopniowy przymrozek. 

Na Podlasiu, Warmii, Mazurach, północy Mazowsza, Kujawach, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim o świcie zaledwie 0 stopni, a na 2 metrach nawet do -3/-1 stopnia przy gruncie. Lokalnie w rejonie Kętrzyna i Lidzbarka oraz w rejonie Mirosławca i Szczecinka temperatura może spaść do -2 stopni na wysokości 2 metrów i do -4 przy gruncie.

Na tak duże spadki temperatury oprócz masy powietrza ma wpływ wilgotność powietrza i wysuszona gleba. Im wilgotniejsza tym cieplejsza. Mokra gleba dłużej trzyma i oddaje do otoczenia ciepło niż sucha.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.