Złote medale Fleuroselect i status najlepszych

Złote medalistki Fleuroselect i logo

Międzynarodowa organizacja Fleuroselect, zrzeszająca hodowców roślin ozdobnych (głównie balkonowo-rabatowych) oraz producentów materiałów wyjściowych, co roku wyróżnia złotymi medalami nowości. Te nagrodzone cechują się innowacyjnością, dekoracyjnością i niezawodnością w uprawie. W tym roku są to dwie odmiany gatunków jednorocznych rozmnażanych z nasion. Będą one dostępne na rynku od 2025 r.

Nachyłek barwierski (Coreopsis tinctoria) Corusco Cream-Red

Ta wyhodowana w firmie Van Hemert & Co odmiana ujęła jury kilkoma cechami: zwartym pokrojem roślin, obfitym kwitnieniem, atrakcyjnymi kwiatostanami dla zapylaczy, bezproblemową uprawą oraz odpornością na suszę. Kwiatostany mają średnicę 3 cm, są bordowo-kremowe, pojawiają się wcześnie i zdobią rośliny od wczesnej wiosny przez całe lato. Nachyłek ten jest atrakcyjną propozycją dla producentów roślin, którzy docenią łatwość oraz niski koszt jej uprawy. Przedstawiciele centrów ogrodniczych zauważą zwarty pokrój i przyciągające wzrok kwiatostany. Właścicieli ogrodów przydomowych zachwycą się z kolei obfitym i atrakcyjnym kwitnieniem. Roślina ta nadaje się do uprawy w pojemnikach, znakomicie się krzewi od samej podstawy. Możną ją wysiewać wprost do gruntu, jak i korzystać z gotowej rozsady.

nafrodzony przez Fleuroselect Nachyłek barwierski Corusco Cream-Red
Nachyłek barwierski Corusco Cream-Red, fot. mat. pras. Fleuroselect

Zalety odmiany:

  • Zwarty pokrój
  • Atrakcyjne kwiatostany
  • Obfite kwitnienie
  • Atrakcyjna dla zapylaczy
  • Odporna na suszę

Lobelia przylądkowa (Lobelia erinus) Masterpiece Blue with Eye

To pierwsza heterozyjna lobelia uzyskiwana z nasion, która ma dorównywać jakością odmianom rozmnażanym wegetatywnie. Charakteryzuje się ona wczesnym kwitnieniem i dużymi, fioletowoniebieskimi kwiatami z białym oczkiem ładnym. Pokrój roślin jest regularny, zaokrąglony i zwarty. Jak informuje hodowca – firma Benary – lobelia Masterpiece Blue with Eye znakomicie znosi upały. Może być sadzona na kwietnikach – w ogrodach przydomowych i na terenach zieleni miejskiej. Sprawdzi się też w uprawie w pojemnikach balkonowych i tarasowych.

Nagrodzona przez Fleuroselect Lobelia przylądkowa Masterpiece Blue with Eye
Lobelia przylądkowa Masterpiece Blue with Eye, fot. mat. pras. Fleuroselect

Zalety odmiany:

  • Ekonomiczna produkcja
  • Wczesne kwitnienie
  • Duże kwiaty w atrakcyjnym kolorze
  • Wysoka tolerancja na upał
  • Przydatna na kwietniki miejskie

Zapoznajcie się z ubiegłorocznymi laureatkami w artykule Złote medale Fleuroselectu przyznane, które w tym sezonie będą dostępne w sprzedaży.

Brak postów do wyświetlenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.